SZTE MK 2022. november

2023. január 16.

Az SZTE MK vezetősége és Hallgatói Önkormányzata kari fotópályázatot hirdet a Mérnöki Kar hallgatói számára. A beküldés határideje: 2023. február 12.

2022. november 30.

Tudományos Diákköri Konferencia a Mérnöki Karon

Időpont: 2022. december 8.

Helyszín: SZTE Mérnöki Kar, Mars tér 7. "A" épület

2022. november 29.

Helyszín: SZTE Mérnöki Kar 6725 Szeged, Moszkvai krt. 9.
Időpont: 2022. december 9. 10:00 óra

2022. november 18.

2022. november 17-én a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának Új Nemzeti Kiválóság Program 2022/2023-as tanévi nyertesei megtartották beszámolójukat.

2022. november 16.

Helyszín: SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ - 6722 Szeged, Ady tér 10.
Időpont: 2022. november 24.

2022. november 15.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának Airrari-STECO teamje idén is részt vett a Techtogether mérnök hallgatói versenyen, amelyen már több éve eredményesen szerepel. A versenyen a hallgatóknak additív gyártás, automatizálás, robotika, ipari és jármű-szoftverfejlesztéssel kapcsolatos feladatokat kell megoldaniuk, amelyeket olyan cégek adnak ki, mint például a Bosch Rexroth, a KUKA, a Knorr-Bremse vagy a Humda. Így a csapattagok, valós céges és ipari környezetből érkező kihívások megoldásával szerezhetnek értékes szakmai tapasztalatot. A feladatok lehetnek helyszíni feladatok, ezeknél elengedhetetlen a jó probléma megoldó képesség, illetve szükség van a megfelelő és széleskörű tudásra és kommunikációra a tagok között. Vannak előzetesen kiküldött feladatok is, ezek általában jóval összetettebb feladatok, melyek komoly utánjárást és munkát igényelnek. A megoldások kidolgozására 1-2 hete van a versenyzőknek és azokat a helyszínen kell bemutatniuk az adott cég képviselőinek, ezzel is bizonyítva rátermettségüket. Idén a csapat 17 fővel indult és a 12 csapatból a legjobbnak bizonyult a KUKA CEE GmbH Magyarország, illetve a Trenkwalder Recruitment Kft. feladatai kapcsán.

2022. november 15.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának és a Bonafarm Cégcsoport együttműködésének köszönhetően 9. félévét kezdte meg a Dr. Huszka Tibor Élelmiszeripari Szakmai Klub működése.

2022. november 11.

Rekordszámú érdeklődő és partnercég vett részt az idei SZTE Duális és Kooperatív Börzén. A leginnovatívabb oktatási formák kerültek terítékre 2022. november 8-án a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán. Bemutatkoztak azok a vállalatok, amelyek lehetőséget nyújtanak a hallgatóknak, hogy már tanulmányaik alatt komoly munkatapasztalatra tegyenek szert és később esetleg ott találjanak munkalehetőséget is.

2022. november 04.

November 8-án kerül megrendezésre a Duális és kooperatív börze, 18 vállalati partner részvételével.

2022. november 03.

„Mentsünk meg együtt legalább 300 életet” – erre buzdítanak minden egyetemi polgárt a Nagy SZTE Véradás szervezői. A XVIII. alkalommal megrendezett eseménynek a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ ad otthont, 2022. november 7-én délelőtt 9:00 és délután 16:00 óra között.

2022. november 01.

2022. október 20-22. között rendezték meg a Magyar Táplálkozástudományi Társaság XLV. vándorgyűlését Szegeden, melyen a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara Élelmiszermérnöki Intézetének oktatói és kutatói is aktívan részt vettek.

2022. október 11.

Az SZTE országos tanévnyitó ünnepségén a gólyák köszöntése mellett az egyetemi vezetés elismeréseket is kiosztott. Az eseményen Prof. Dr. Bíró István, a Mérnöki Kar dékánja kitüntetésben részesült. A 2022-es Év Oktatója Elismerő Oklevelet vette át Prof. Dr. Rovó Lászlótól, az egyetem rektorától. Az oktatót munkájáról és a bevált módszereiről is kérdeztük.

2022. szeptember 23.

A Nemzeti Tehetség Program keretében a Kulturális és Innovációs Misztérium támogatásával valósul meg a Mérnöki Kar NTP - HHTDK-22-0033 regisztrációs számú projektje. A projekt a Mérnöki kar idei évi TDK rendezvényeinek lebonyolítását segíti elő.