SZTE MK 2023. október

2023. október 31.

A sütőtököt akár sósan, akár édesen szeretjük, nem feledkezhetünk meg pozitív élettani hatásairól és az élelmiszeriparban betöltött szerepéről sem.

2023. október 27.

A több egyetemi kart is érintő rakétaépítő-projekt fontos állomás azon az úton, amely komoly légkörkutatási probléma megoldásához is vezethet. A hallgatók a rakétatervezés és -építés során az egyetemen tanultakat is hasznosíthatják, illetve a gyakorlatban próbálhatják ki elméleti ismereteiket.

2023. október 27.

2023. november 7-én, kedden 18:30-kor tartja következő rendezvényét a Mérnöki Kar Élelmiszeripari Kávéháza, a Mars tér 7. szám alatti A épületben (Kiselőadó).

2023. október 19.

Az egészségmegőrzés, új sportágak kipróbálásának jegyében telt a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának és az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karának Sportnapja.

2023. október 18.

A fotók a D-épület Lépcső Galériájában tekinthetők meg.

2023. október 17.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara és a Power Belt Kft. október 12-én írta alá a szerződést, amely az együttműködést biztosítja a jövőben a két intézmény között. Prof. Dr. Bíró István dékán és Komjáti László ügyvezető igazgató beszélt a megállapodás előnyeiről.

2023. október 11.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara idén is csatlakozott a „Kutatók Éjszakája” Európa-szerte megrendezett rendezvénysorozathoz, melyet minden év szeptember utolsó hétvégéjén tartanak a tudomány népszerűsítése céljából.

2023. október 09.

A CLAAS Hungária Kft. versenyt hirdet 2-5 fős mérnökcsapatok számára, akik a különleges kihívások és tapasztalatok mellett nagyszerű nyereményekkel is gazdakodhatnak. A versenyre történő jelentkezés határideje: 2023. október 20.

2023. október 05.

Az SZTE Mérnöki Kara pályázatot hirdetett demonstrátori feladatkör betöltésére a 2023/24. tanév őszifélévére.

A pályázatok benyújtási határideje 2023. október 4. 12:00 óra volt.
2023. október 04.

Kiállításmegnyitóval, fényfestéssel és koncerttel indul a Szegedi Tudományegyetem 27. Őszi Kulturális Fesztiválja 2023. október 3-án. A november 13-ig tartó rendezvénysorozat célja, hogy az egyetemen működő művészeti csoportok és művészi ambíciókkal rendelkező hallgatók mellett neves előadó- és alkotóművészeknek adjon teret.