Friss hírek

2021. december 02.

2021. november 30-án esettanulmányokkal színesített szakmai napra került sor az SZTE Mérnöki Duális Képzési Központ és Mechatronikai és Automatizálási Intézetének szervezésében.

2021. november 25.

A Szegedi Tudományegyetem ad otthont 2022-ben a Pro Scientia Aranyérmesek Társasága tudományos konferenciájának.

2021. november 23.

A Kutatók Éjszakája rendezvénysorozat apropójából karunkon forgatott a Városi Televízió Kvantum c. műsora, amely a robottechnológiával kapcsolatos érdekességeket járta körül. A műsor Karunk több oktatóját is megszólaltatta, nyilatkozott Dr. Sarcevic Péter főiskolai docens, Mészáros Attila és Csík Dominik Miklós tanszéki mérnökök is.

2021. november 16.

Az EIT Food égisze alatt 2020-ban megrendezett „Élelmiszeripari modernizáció a digitalizáció és az Ipar 4.0 eszközeivel Hackathon versenyen kiemelkedő eredményt elért hallgatóink ismét nemzetközi porondon adnak számot tudásukról.

2021. november 08.

A rendezvény szervezője a Vytautas Magnus Egyetem és a litvániai Agárakadémia csapata volt.