
A hagyományokhoz hűen ismét élettel telnek meg az SZTE Mérnöki Kar „D” épületének falai. Az Egyetemi Tavasz rendezvénysorozathoz kapcsolódó hallgatói fotópályázat zsűrizett alkotásaiból összeállított kiállítás várja a látogatókat a Lépcső Galériában.
A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara és a Hallgatói Önkormányzat (HÖK) közös szervezésében megvalósuló pályázat mára az MK egyik legkedveltebb hagyományává vált. A kezdeményezés célja, hogy a mérnökhallgatók a precíz számítások és technikai paraméterek mellett megmutassák kreatív oldalukat és egyedi látásmódjukat is.

A beérkezett pályaműveket ezúttal is a Szegedi Fotóklub tagjai véleményezték Fotó: Kovács-Jerney Ádám
A beérkezett pályaműveket ezúttal is a Szegedi Fotóklub tagjai véleményezték, akik a technikai kivitelezést és a kompozíciós érettséget egyaránt pontozták. A döntés alapján idén az alábbi hallgatók állhatnak a képzeletbeli dobogóra:
I. díj: Isabella Daccache –Boats Trip
II. díj: Barna Roland –Úton Izlandon
III. díj: Komáromi Miklós –Egy kis Hawaii
A győztesek mellett Herczeg Emese, Kovács Zalán és Mészáros Róbert kiemelkedő alkotásai is helyet kaptak a tárlaton, így a közönség egy változatos, a távoli tájakat és a hétköznapok esztétikáját is felvonultató anyagot láthat.

A győztesek mellett Herczeg Emese, Kovács Zalán és Mészáros Róbert kiemelkedő alkotásai is helyet kaptak a tárlaton Fotó: Kovács-Jerney Ádám
– A hallgatók természettudományos ismereteiknek köszönhetően sajátos módon tekintenek világunkra. Látják a fizikai összefüggéseket, de 'műszaki szemmel' is képesek megragadni a pillanat egyediségét – mondta el Dr. Gyeviki János nyugalmazott egyetemi docens.
Dr. Gyeviki János nyugalmazott egyetemi docens, akinek a nevéhez fűződik a kiállítóhelyiség ötlete, aki már az épületbe lépve felismerte a falakban rejlő kulturális potenciált. A galéria 2012-ben indult útjára, a hallgatói fotópályázat pedig 2018 óta színesíti a palettát. A projekt fenntartásában és gondozásában elévülhetetlen érdemei vannak Dr. Nagy Valéria főiskolai docensnek is.

A galéria 2012-ben indult útjára, a hallgatói fotópályázat pedig 2018 óta színesíti a palettát Fotó: Kovács-Jerney Ádám
A kiállítás megtekinthető 2026. június 12-ig az SZTE Mérnöki Kar Moszkvai körúti „D” épületében. Minden hétköznap reggel 8 és 19 óra között és szombaton reggel 8 és 15 óra között.
Borítókép: Műszaki szemmel a világ körül: Megnyílt az SZTE Mérnöki Kar Lépcső Galériájának tárlata Fotó: Kovács-Jerney Ádám
Kovács-Jerney Ádám