SZTE MK 2022. december

2022. december 31.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának oktatójával és kutatójával beszélgettünk kutatási témáiról és a fiatalok számára szánt ösztöndíjlehetőségekről.

2022. december 16.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán 2022. december 8-án rendezték meg a kari műszaki Tudományos Diákköri Konferenciát. Ez alkalommal hat szekcióban mérték össze a versenyzők tudásukat: Környezet- és bioműszaki, mechatronika, műszaki és ökonómia tárgykörökben.

2022. december 14.

2022. december 7-én került megrendezésre az első Let’s eat Hungary címet viselő rendezvény a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán, ahol a nemzetközi hallgatók a hagyományos magyar ízekkel találkozhattak.

2022. december 14.
2022. december 07.

A 2021/2022 tanév tavaszi félévében országosan kiemelkedő mobilitást nyert és kezelt a Mérnöki Kar.

2022. december 07.

A kínai Ningbo University Sporttudományi Karának diákjai közül néhányan évek óta a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának vendéghallgatójaként folytatják biomechanikai tanulmányaikat. A PhD hallgatók témái között a sportcipőfejlesztések mellett más mozgásdinamikához kapcsolódó kutatások is szerepelnek, amelyek a sportban és a rehabilitációban is komoly, világszintű innovációkat hozhatnak.

2022. december 02.

Két csapattal is részt vett a Mérnöki Kar az EIT Food kezdeményezés keretében idén is megrendezésre került Food Solutions - Reuse2Recreate Food innovációs versenyen, melyre B.Sc; M.Sc, vagy PhD képzésben résztvevő diákok 3-6 fős csapatai jelentkezhettek.

2022. december 02.

2022. október 27-28. között került megrendezésre a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán tanuló Dr. Huszka Tibor Élelmiszeripari Szakmai Klub aktív tagjai számára rendezett kétnapos csapatépítő rendezvény.

2022. november 11.

Rekordszámú érdeklődő és partnercég vett részt az idei SZTE Duális és Kooperatív Börzén. A leginnovatívabb oktatási formák kerültek terítékre 2022. november 8-án a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán. Bemutatkoztak azok a vállalatok, amelyek lehetőséget nyújtanak a hallgatóknak, hogy már tanulmányaik alatt komoly munkatapasztalatra tegyenek szert és később esetleg ott találjanak munkalehetőséget is.