Ceepus

Ismét jelentős siker a CEEPUS programban

A 2021/2022 tanév tavaszi félévében országosan kiemelkedő mobilitást nyert és kezelt a Mérnöki Kar.

Hallgatóink és oktatóink több tematikus hálózatban vettek részt Közép- és Kelet-Európa országaiban, valamint kiemelkedő számban fogadtunk – elsősorban a Mérnöki Kar jubileumi rendezvényei kapcsán – partnerintézményeinkből vendégeket, CEEPUS ösztöndíjasokat. Dr. Gál József sokéves koordinátori tevékenységét miniszteri díjjal ismerték el. Köszönet illeti mindazokat is, akik hálózataink működtetésében részt vettek és segítik munkánkat.

Az őszi félévben folytatódott a mobilitások iránti érdeklődés. Hallgatóink – a térség több városában – vettek részt rövid távú szakmai utakon, oktatóink pedig Lengyelországtól Horvátországig több partnerintézményben jártak.

ceepus1
Hallgatóink az Universitatea ’Politehnica’ Timisoara oktatótermében

Legújabb eredményünk, hogy a tavaszi félévre 17 hallgatónk nyert CEEPUS STE támogatást és 4 oktatói pályázat került elfogadásra (még néhány országban a támogatási döntés nem született meg).

A Mérnöki Kar a 2023/2024-es tanévre is tervezi mindegyik eddigi sikeres hálózati tagságának megújítását, így a Szegedi Tudományegyetemhez köthető 21 CEEPUS hálózatból 9-et működtet.

Célunk, hogy a külföldi tapasztalatszerzés beépüljön a hallgatók tanulmányiba és – lehetőség szerint – munkájukat, aktív részvételüket kredittel is elismerjük.

A Mérnöki Karhoz tartozó hálózatok:

• CEEPUS jelentkezés (Computer Aided Design of automated systems for assembling)
  • CEEPUS jelentkezés (Central European Network for Sustainable and Innovative Economy)
  • CEEPUS jelentkezés (Technical Characteristics Researching of Modern Products in Machine Industry with the Purpose of Improvement Their Market Characteristics and Better Placement on the Market)
  • CEEPUS jelentkezés (Fostering sustainable partnership between academia and industry in improving applicability of logistics thinking (FINALIST))
  • CEEPUS jelentkezés (Building Knowledge and Experience Exchange in CFD)
  • CEEPUS jelentkezés (Improving Food Quality with Novel Food Processing Technologies)
  • CEEPUS jelentkezés (Applied Economics and Management)
  • CEEPUS jelentkezés (Biology, Biotechnology and Food Sciences)
CEEPUS logó