SZTE MK 2022. május

2022. május 31.

A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra pályázhatnak a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának államilag támogatott illetve költségtérítéses, teljes idejű (nappali tagozatos) alapképzésben, mesterképzésben részt vevő hallgatói, akik jelenlegi vagy korábbi tanulmányaik során legalább két félévre bejelentkeztek és legalább 55 kreditet megszereztek.

2022. május 30.

2022. május 25-én köszöntötték a Szegedi Tudományegyetem Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) ösztöndíjasait. Az eseménynek az SZTE Rektori Hivatala adott otthont, a résztvevőket Prof. Dr. Gellén Klára, az SZTE oktatási rektorhelyettese és Prof. Dr. Badó Attila, az SZTE Junior Akadémia elnöke, az SZTE ÁJTK intézetvezető egyetemi tanára köszöntötte.

2022. május 30.

A Szlovák Mezőgazdasági Egyetem Közgazdaságtudományi és Gazdálkodástudományi Kara szervezésében, a 17. Nemzetközi Tudományos Napokhoz kapcsolódóan került sor a VISYFARM projekt soron következő találkozójára, melyen Dr. Kis Krisztián és Dr. Nagy Sándor képviselték karunkat.

2022. május 30.

A SzeReTeD Labor (Szegedi Regionális Természettudományos Diáklaboratórium) által meghirdetett Szegedi Regionális Konstrukciós Csapatverseny 2022. május 25-én szerdán 15.00-kor került megrendezésre a Szent-Györgyi Albert Agórában.

2022. május 27.

Az SZTE Mérnöki Kar 60 éves fennállása alkalmából tartott tudományos-szakmai rendezvénysorozat részeként a Mérnöki Kar és a Magyar Élelmiszertudományi és Technológiai Egyesület vezetése szervezésében 2022. május 16-án karunkon került megrendezésre a XXIV. országos MÉTE TDK Konferencia.

2022. május 26.

Két rendezvényre is sor került 2022. május 25-én: „KKV tréning” a Mérnöki Kar Robotika laboratóriumában és „Tudástranszfer rendezvény” a Szent-Györgyi Albert Agórában.

2022. május 04.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kar Tudományos Diákköri Tanácsa az NTP-HHTDK-21-0066 pályázat támogatásával 2022. május 2-án a TDK versenyben résztvevő hallgatók számára korábbi Pro Scientia Aranyérmes és OTDK helyezettek részvételével kötetlen beszélgetéssel egybekötött szakmai előadásokat szervezett.