A magyar tudomány és azon belül az egyes felsőoktatási intézmények nemzetközi megítélését erősen befolyásolják a különböző egyetemi rangsorok. Ebben a versenyben azok az egyetemek tudnak sikeresek lenni, amelyek hatékonyan képesek újratermelni a hírnevüket a tudományos aktivitásukon keresztül. Ez az összefoglaló egy kiterjedt tudománymetriai elemzés háttéradatai alapján a romló helyzetünk okait kívánja röviden bemutatni.
A magyarországi intézmények közül az első, európai szinten a harmadik legmobilabb, az Erasmus+ programban külföldön is oktató tanári kar dolgozik a Szegedi Tudományegyetemen. Az idén 30 éves Erasmus legfrissebb EU-toplistáján 4 ezer felsőoktatási intézmény közül az SZTE a harmadik helyre került, maga mögé utasított minden hazai egyetemet. A TOP 3 magyar fogadóintézmény között az SZTE a második.
Prof. Dr. Balogh Sándor „Alternatív táplálékválasztás” címmel hirdetett választható tantárgyának ismeretanyagát az Oriold Kiadó könyv formájában megjelentette.
Az intézményükben Academic Video Online próbahozzáférés használható, mely kifejezetten kutatóknak, hallgatóknak és az akadémiai élet szereplőinek szánt tartalmat kínál.
A hozzáférés díjtalan és korlátlanul használható az SZTE területén.
A tudományos diákköri munka legmagasabb szintű elismerését vehette át 2017. november 20-án Bor Péter Soma hallgató, az OTDT és az MTA elnökeitől, az MTA Dísztermében.
Szeretettel várjuk az érdeklődőket nyílt napjainkon, ahol a felvételi követelmények mellett az oktatóktól információkat kaphatnak a szakokról, megismerhetik a duális képzés lehetőségét, és betekintést nyerhetnek a különböző laborokba, műhelycsarnokokba.