Neumann_2023_borito

Neumann János élete és munkássága – Pályázati felhívás

A lakiteleki Népfőiskola Alapítvány és a Neumann János Egyetemért Alapítvány Neumann János születésének 120. évfordulója alkalmából a Neumann 2023 programsorozat keretein belül új pályázati felhívást hirdet.

A pályázat célja, hogy Neumann János élete és munkássága iránt érdeklődő és felsőoktatásban tanuló hallgatók számára lehetőséget biztosítson kutatói készségeik fejlesztésére. Ezt a felhívást olyan fiatal, Kárpát-medencei magyar főiskolai, egyetemi hallgatók és doktoranduszok számára hirdették meg, akik kedvet éreznek ahhoz, hogy tudományos területen is kipróbálják magukat.

A pályázónak az alábbi témakörök közül egyet kell kiválasztania és először annak egy rövid összefoglalóját (kutatási terv) kell beküldenie, amelynek a szakmai zsűri által történő pozitív elbírálása esetén felkérést kap arra, hogy munkáját tanulmány formájában is kidolgozza.

• Neumann János, a matematikus

• Neumann János és a hidrogén

• Neumann János és a számítógép

• Neumann János és a haditechnika és a közlekedés

• Neumann János és a közgazdaságtan (egyensúlyi elmélet és játékelmélet)

• Neumann János és a kvantummechanika

• Neumann János megítélése a világban

• Neumann, Einstein és a magyar „marslakók” kapcsolata

• Neumann és a mesterséges időjárás, valamint a Neumann szondák szerepe

• Neumann János, a természettudós és a gazdaság kapcsolata

A tervezett tanulmány tartalmi összefoglalójának beküldési határideje: 2023. február 20.

A zsűri döntése alapján, a legjobbnak ítélt tanulmányok szerzői lehetőséget kapnak arra, hogy munkájukat 2023. május 13-14-én megrendezésre kerülő konferencián tudományos előadás formájában is bemutassák.

A pályázat díjazása:

• 1. helyezett – 500.000 Ft pénzjutalom

• 2. helyezett – 250.000 Ft pénzjutalom

• 3. helyezett – 100.000 Ft pénzjutalom

• 10 db 50.000 forintos különdíj

A pályázati felhívás ITT tölthető le.