IMG_20220708_101156

Újabb megállapodást írt alá a Mérnöki Kar

A Békéscsabai Szakképzési Centrum és az SZTE Mérnöki Kar között is létrejött az az együttműködési megállapodás, melynek keretében a két intézmény beiskolázási területre terjeszti ki kooperációját.

A július 8-i ünnepélyes szerződésaláírás alkalmából a Békéscsabai Szakképzési Centrum képviseletében Mucsi Balázs főigazgató az együttműködés fő területeit emelte ki, és hangsúlyozta az együttműködés jelentőségét intézménye szempontjából. Bár a Békéscsabai Szakképzési Centrum számos általános iskolával, más középiskolákkal, és képzőhelyekkel, valamint a felsőoktatási intézményekkel működik együtt képzései kapcsán, technikusi és okleveles technikusi szintű képzései miatt kiemelkedő jelentősége van a Mérnöki Karral való együttműködésnek, hiszen ennek keretében az általános iskolában pályaválasztás előtt álló diákok számára tanulmányaik folytatásaként egészen a munka világáig vezető perspektíva realizálható. A Mérnöki Kar képviseletében az együttműködési megállapodást Dr. Bíró István látta el kézjegyével, aki a mérnöki végzettségű munkavállalók iránti nagyfokú keresletet emelte ki, továbbá hangsúlyozta a régióban élő fiatalok helyben tartásának jelentőségét is.

27_SZBC_alairas