potfelveteli-2

PÓTFELVÉTELI A 2020/2021-es tanévre a MÉRNÖKI KARRA!

Az SZTE Mérnöki Kara pótfelvételt hirdet alap és mester szakokra nappali és levelező tagozaton.

PÓTFELVÉTELI A 2020/2021-es tanévre a MÉRNÖKI KARRA!

Az SZTE Mérnöki Kara pótfelvételt hirdet

• élelmiszermérnöki,
  • mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnöki,
  • gépészmérnöki,
  • mechatronikai mérnöki,
  • műszaki menedzser,

szakokra nappali és levelező tagozaton, Bsc képzésre, ÁLLAMI ÖSZTÖNDÍJAS és önköltséges formában,

• élelmiszerbiztonsági- és minőségi mérnöki
  • élelmiszermérnök
  • műszaki menedzser

szakra nappali tagozaton, MSc képzésre, önköltséges formában.

valamint

• élelmiszerbiztonsági- és minőségi mérnöki
  • élelmiszermérnöki,
  • gépészmérnöki,
  • műszaki menedzser
  • mechatronikai mérnök

szakra levelező tagozaton, MSc képzésre, önköltséges formában.

A 2020/21. tanévtől kezdve a levelező képzésben az elméleti órák online kontaktóra keretében kerülnek megtartásra. Így az egyetemen a személyes megjelenés havi egy alkalommal lesz szükséges, amikor a gyakorlati oktatás történik.

Amennyiben Ön az általános felvételi eljárásban a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának gépészmérnök/mechatronikai mérnök/műszaki menedzser alapképzésére jelentkezett, de nem nyert sem erre a képzésre, sem más egyéb szakra felvételt, javasoljuk, hogy tekintse át a 2020 szeptemberében induló

MEZŐGAZDASÁGI ÉS ÉLELMISZERIPARI GÉPÉSZMÉRNÖK

szakunkat, amely nagyon hasonló az Ön által megjelölt képzéshez.

Ezen a képzésen a felvételi pontok számítása az alábbi módon történik:

A jelentkezés feltételeként bármely felsorolt vagy fel nem sorolt érettségi vizsgatárgyból egyet emelt szinten, egyet pedig a felsoroltakból elegendő középszinten teljesíteni.

biológia vagy fizika vagy földrajz vagy informatika vagy kémia vagy matematika vagy természettudomány vagy egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy vagy egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy vagy egy idegen nyelv vagy egy szakmai előkészítő vizsgatárgy.

Javasoljuk, hogy ezen pontszámítási feltételek alapján a www.felvi.hu pontszámító kalkulátorában számítsa ki a Mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnök szakra a felvételi pontjait, hátha a pótfelvételi eljárásban pozitív felvételi döntés születik.

Részletes információ a képzésekről: www.mk.u-szeged.hu

Érdeklődni: mk-to@mk.u-szeged.hu, tel:62-546-000

Reméljük, szeptembertől hallgatóink között tudhatjuk!

Sok sikert kívánunk!

nyomtatható változat