iii-tesztahidepitoverseny-borito

III. Tésztahíd Építő Verseny

Idén harmadik alkalommal rendeztük meg mérnökhallgatóknak a Tésztahíd Építő Versenyt.

2017. április 27-én csütörtökön rendeztük meg immár harmadik alkalommal a hagyományos Tésztahíd Építő Versenyünket.

P1050918

A rendezvény célja, hogy az ország különböző egyetemeiről érkező mérnökhallgatók összemérhessék tésztahíd és tartószerkezet készítésében való jártasságukat. Az alkotások bírálata során a fő szempont a szemet gyönyörködtető látvány és hihetetlen kreativitás bemutatása mellett a tésztahidak teherbíró képességének tesztelése volt.

P1050920 P1050922

A csapatok 1 kg tésztából épített 1 m fesztávú hidakkal versenyeztek, a szerkezeteket teherbírás és más szempontok alapján szakmai zsűri rangsorolta.

Díjazásban a három legnagyobb teherbírású híd-, illetve tartószerkezet részesült

P1050936

I. helyezett: „Törött” - 300,7 kg
(Óbudai Egyetem; Horányi Benjamin,Huszák Donát)

II. helyezett: „Áthidalók” - 134,8kg
(Debreceni Egyetem; Szakál Gréta, Horváth Lilla Vilma, Rácz Szabolcs, Vadai Zsolt)

III. helyezett: „Ropi” - 83,2 kg
(SZTE Mérnöki Kar; Bundik Balázs, Kenéz Barbara)

Gratulálunk a résztvevőknek és további eredményes versenyzést kívánunk!

>A képre kattintva Galéria nyílik<