cuda

21. Országos Ajtonyi János Irányítástechnikai Programozó Verseny 2015

A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara 2015. április 8-10. között rendezte a XXI. Országos Ajtonyi István Irányítástechnikai Programozó Versenyt. A három napos verseny során a felkészült versenyzők egy elméleti és két gyakorlati feladatot oldottak meg.

Az országos versenyen 24 csapat indult, ezek közül egy Németországból és egy Szabadkáról érkezett. Az SZTE Mérnöki Kar 2 csapattal indult a megmérettetésen:

Gépfarkasok:

Farkas Tamás

Menczinger Péter

Módra László

WolfraMKarbid:

Lehotai Balázs

Kéri Tamás

A Gépfarkasok csapata lett a 7. helyezett, míg a WolfraMKarbid a 21. helyezést érte el, de még így is megelőzte a német csapatot.

Második nap még 2. helyen voltunk és az SZTE TTIK Tridiomák csapata az első. Ezt a helyet sajnos nem sikerült tartanunk a harmadik nap, a technika ördöge utolért minket, és minden szegedi csapat max 1 pontot kapott a zsűritől. A Tridiómáknak mivel jobban sikerült az elméleti fordulójuk, jobban tartották magukat és csak a 2. helyre csúsztak vissza.

Részletes eredmények: http://www.fiom.hu/?q=plc_versenyek/2015_Pecs

A hallgatók díja egy Allen-Bradley L18ERM típusú programozható logikai vezérlő (PLC), amivel jövőre még jobb eredményt érhetnek el.

Köszönetet mondunk Csikós Sándor felkészítőnek, aki szakmailag segítette a hallgatók eredményes felkészülését és szereplését.