Mernokavato_20240202

Közel 120 új mérnököt köszönthettünk februári Mérnökavató ünnepségünkön

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kar 2023/2024. I. féléves Mérnökavató ünnepségét 2024. február 2-án tartotta az SZTE József Attila Tudományos és Információs Központban.

Az ünnepélyes eseményen ezúttal 117 hallgatónk vehette át diplomáját. Az eseményen 45 élelmiszermérnököt, 19 gépészmérnököt, 13 mechatronikai mérnököt, 16 műszaki menedzsert, 3 mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnököt, 1 okleveles mechatronikai mérnököt, 3 okleveles gépészmérnököt, 2 okleveles élelmiszermérnököt és 15 élelmiszerbiztonsági és -minőségi mérnököt köszönthettünk a végzett mérnökök soraiban.

A diplomák átadásán túl számos díj ünnepélyes kiosztására is sor került.

A Pro Talentis Universitatis Alapítvány 2024-ben TOP élelmiszermérnök ösztöndíjban Békési Róbertet és Szűcs Krisztiánt részesítette.

A SZTE Mérnöki Kar és a Csongrád-Csanád Vármegyei Mérnöki Kamara által hirdetett Galamb József-díjat Tráser Miklós vehette át.

A Kari Tanács „Pro Facultate Hallgatói Nívódíj” kitüntetést Dobozi Rékának adományozott.

A Mérnöki Kar Kari Tanácsa „Hallgatói Nívódíj” kitüntetés arany fokozatát Gyöngyösi Zsuzsanna végzett hallgatónknak ítélte oda. Ezüst fokozatú nívódíjat Nagy László és Tráser Miklós kaptak.

Diplomaosztó 2024.02.02.

A Kari Tanács „Pro Facultate Oktatói Nívódíj” kari kitüntető címet adományozhat tartósan kiemelkedő oktatói-kutatói tevékenység elismerésére, mely kitűntetést Dr. Hodúr Cecília professzor asszony és Dr. Véha Antal professzor úr vehették át.

Kiemelkedően eredményes munkájukért Dékáni Dicséretben részesült Dr. Szepesi-Bencsik Dóra docens asszony, Dr. Veréb Gábor docens úr, Bálint Ádám intézeti mérnök, Kiss Magdolna mesteroktató, Kurunczi Lajos mesteroktató és Nagymihály Krisztina, a Dékáni Hivatal HR referense.

A Mérnöki Kar Kari Tanácsa „Kiváló Tehetséggondozó” kari kitüntető címet adományozott Dr. Beszédes Sándor docens úrnak és Dr. Zsótér Brigitta egyetemi docens asszonynak.

Dékáni elismerő oklevélben részesült kiemelkedő oktatói munkája elismeréseként Birkásné Nagypál Anikó intézeti mérnök asszony és Forrai Sándor tanszéki mérnök.

Prof. Dr. Bíró István, az SZTE Mérnöki Kar dékánja „Kiváló Együttműködő Partner” kitüntetést adományozott a SolvElectric Technologies Kft., a Power Belt Kft, a Havancsák Kft. és a Déri Miksa Műszaki Technikum részére.

Ezúton is gratulálunk frissen végzett mérnökeinek és díjazottjainknak, és a továbbiakban is sok sikert kívánunk nekik!