A rendezvény szervezője a Vytautas Magnus Egyetem és a litvániai Agárakadémia csapata volt.
A 2021. szeptember 19-24. között megtartott továbbképzésnek Kaunas város adott otthont, amely Litvánia második legnagyobb települése, egy igazi mezőgazdasági centrum.
Az elméleti előadásokon túlmenően, a képzés keretében, a résztvevők több szervezethez és gazdálkodóhoz ellátogattak. A kiválasztott gazdaságokban ismereteket szereztek a csemetenevelésben vagy az áfonyatermesztésben és feldolgozásban rejlő gazdasági lehetőségekről, továbbá más mezőgazdasági, szövetkezeti, illetve feldolgozó vállalkozásokba is betekintést nyertek. A képzés célja a jó gyakorlatok példáinak bemutatása a tapasztalatok továbbadása érdekében. A résztvevők részletesen megismerkedtek a gazdasági, a jogszabályi akadályokkal, az állami és nem kormányzati támogatásokkal, a formaságokkal és az együttműködés egyéb gyakorlati vonatkozásaival. A képzés során kitekintettek a kapcsolódó turisztikai lehetőségekre is. Összehasonlították a konzorcium más országaiban való együttműködésről szóló lehetőségeket és az EU-n kívüli országok példáiról is szó esett.
A képzés céljaként fogalmazták meg a résztvevők kompetenciájának növelését, az új ismereteket oktatói munkájukba beépíteni. Különösen nagy hangsúlyt kapott a fiatal gazdálkodók célcsoportjára gyakorolt hatások vizsgálata, melyről az SZTE oktatói is tanulmányokat készítettek.
A képzés a következő célokat tűzte ki és valósította meg:
A projekt folytatódik, melynek során oktatási segédanyag is készül a következő hónapok során.
/Dr. Gál József/