12_CEEPUS2-logo

A Mérnöki Kar 15 hallgatója vett részt Prágában CEEPUS tanulmányúton

A CEEPUS CIII-PL-1605-01-2122 Central European Network for Sustainable and Innovative Economy hálózatának ösztöndíjasaként töltöttek hallgatóink 3 napot a cseh fővárosban. A három napos tanulmányút keretében élelmiszermérnök, műszaki menedzser alapszakos és okleveles élelmiszerbiztonsági és minőségi mesterszakos nappali és levelező hallgatók a Prágai Cseh Élettudományi Egyetem Gazdaságtudományi Karának szervezésében magyar élelmiszerek csehországi bevezetésének és cseh termékek Magyarországra pozicionálásának, logisztikájának témájában vizsgálódtak, végeztek team-munkát és szakmai látogatásokat. Érdekességként a hallgatók a Trópusi Tanulmányok Karán ismerkedtek meg az európaiak számára jórészt még ismeretlen növényekkel és etethettek lámát is. A program legnépszerűbb része a Staropramen Sörgyár meglátogatása volt, melynek befejező programjaként érzékszervi vizsgálatra is sor került. A szakmai programokon túlmenően Prága kincseinek megismerésére is maradt idő.

Hallgatóink egy szűkebb csoportja mobilitását Brno-ban folytatta a Mendel Egyetemen, CIII-SK-0044-16-2122 Applied Economics and Management hálózatának keretében.