Hírarchívum

Tudományos, szakmai attitűdök kibontakozását segítő kurzus a TDK-zóhallgatók számára az SZTE Mérnöki Karán

2023. november 29.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kar Tudományos Diákköri Tanácsa 2023. november 22-én Tudományos, szakmai attitűdök kibontakozását segítő kurzust szervezett a TDK-zó hallgatói számára. Dr. habil. Zsótér Brigitta egyetemi docens, a TDT elnöke köszöntötte a megjelenteket és felkérte Joóné Muhi Piroskát, a Tudományos Diákköri Tanács titkárát előadása megtartására a következő témakörökben: Felkészítés tudományos fórumokra, szakmai konferenciákra; Miért fontos a kutatási téma precíz lehatárolása? Anyaggyűjtési és módszertani alapok. A szakirodalmi hivatkozások szabályszerűségeiről, fontosságáról. A hallgatók nem csak elméleti ismereteket kaptak, hanem számos gyakorlati példát is megtekinthettek. Majd ezt követően Dr. Zsótér Brigitta is előadást tartott a következő témákban: a tudományos szakcikk formai követelményeiről. Hogyan készítsünk tudományos posztert? A kurzus zárásaként megköszönték az előadók a megtisztelő figyelmet és az aktív részvételt.

A rendezvény finanszírozásában közreműködött a Kulturális és Innovációs Minisztérium, az Emberi Erőforrások Támogatáskezelő és a Nemzeti Tehetségprogram „Az Országos Tudományos Diákköri Konferencián, valamint tudományos műhelyein való részvétel és a lebonyolítási feladatok ellátása” című és NTP-HHTDK-23-0046 számú pályázaton keresztül.

46_HHTDK_logok