Friss hírek

2021. február 23.

2021. március 3-án 17 órától az öt európai egyetemet tömörítő szövetség (EUGLOH) tagjai online osztják meg tapasztalataikat. A programot mindazoknak ajánlják a szervezők, akik érdeklődnek az innovatív pedagógia, a hallgatói motiváció és elkötelezettség témája iránt.

2021. február 12.

Folytatódik a digitális oktatás a Szegedi Tudományegyetemen a novemberi kormányrendelet oktatásra vonatkozó rendelkezései alapján. A 2020/2021-es tavaszi félév is ugyanúgy, online formában indul, ahogy az őszi félév zárult.

2021. február 09.

Újfajta tematikával várja az SZTE Szabadegyetem XXVII. szemeszterében az érdeklődőket. A Szegedi Tudományegyetem 12 dékánját vagy dékánhelyettesét ismerhetik meg a nézők a 2020/2021-es tanév tavaszi félévében. Az SZTE népszerű ismeretterjesztő előadás-sorozata 2021. február 10-én kezdődik, az előző szemeszterhez hasonlóan, online formában.

2020. szeptember 25.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara felhívást tett közzé demonstrátorok jelentkezésére.

2021. február 05.

A Szegedi Tudományegyetem február 4-én csatlakozott az Innovációs és Technológiai Minisztérium által támogatott „Tanítsunk Magyarországért” programhoz. A kezdeményezés célja, hogy a mentornak álló egyetemisták segítsék a kistelepüléseken élő általános iskolásokat tanulmányaik sikeres elvégzésében, és képességeik, lehetőségeik maximális kihasználásában.