Kiemelt hírek

2021. február 25.

Elindult a jelentkezés a cégek számára az SZTE Online Karriernapokra, melyet 2021. április 13-14. között rendeznek a Szegedi Tudományegyetem CooSpace felületén. A szervezők várják az állást kínáló cégek, illetve a mikrovállalkozások és szolgáltatók jelentkezését is az online eseményre.

2021. február 22.

Online duális képzési börzét tartott a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának hallgatói számára a Moltech AH Kft. 2021.02.19-én.

2021. február 18.

Az egészséges desszertek készítéséről, sportolásról és a szegedi élelmiszeripari képzésről beszélgettünk Szabad Alexszel, a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának frissen végzett élelmiszerbiztonsági és –minőségi mérnökével.

2021. február 11.

A soft-aktuátorral ellátott végtagoktól kezdve a kottalapozó alkalmazáson át a két kompartmentes nanorészecske formuláció applikátorig 11 féle ötlet nyert támogatást az SZTE, valamint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal közösen meghirdetett Proof of Concept Pályázatán. Például az SZTE Mérnöki Karon így fejleszthetik tovább az ember és gép együttműködését segítő, puha anyagokból épített soft-aktuátorral ellátott rehabilitációs eszközök 3D modelljét.

2021. február 05.

Hallgatóink a szakma legjobbjaitól tanulhatnak a szakmai klub keretében.