Kiemelt hírek

2020. november 16.

Az automatizálástechnikában vezető szerepet betöltő Festo Kft. és a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara – online, a digitalizációs lehetőségeket kihasználva – stratégiai megállapodást kötött.

2020. november 10.

Elsöprő sikert aratott az SZTE Mérnöki Kara a 2020-as „Élelmiszeripari modernizáció a digitalizáció és az Ipar 4.0 eszközeivel Hackathonon”. Különböző innovatív megoldásokat kellett kidolgozniuk az egyetemistáknak. Az SZTE MK mindkét csapata felléphetett az online platformon rendezett vetélkedő győzteseinek képzeletbeli dobogójára.

2020. november 06.

A mérnökhallgatók országos versenye 2014-ben született és az Automotive Hungary kiállítással együtt szokták megrendezni. A vetélkedő és a kiállítás vegyítése azért célszerű, mert így a csapatok a fejlesztéseikhez új szponzorokat találhatnak, mellette álláslehetőségekkel is találkozhatnak. Az SZTE Mérnöki Kar csapatának két tagját kérdeztük a 2020-ban is megrendezett versenyről.

2020. november 04.

1,3 millió forint ösztöndíj a Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak!

2020. február 28.

2020. november 12-13-án és november 26-27-én belső auditor képzésekre kerül sor a Konformitás Tanúsító Kft-vel együttműködésben.

2020. október 26.

2020. szeptemberében két kínai PhD hallgató érkezett a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karára a Stipendium Hungaricum ösztöndíj keretében.

2020. szeptember 08.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara a járványügyi helyzetre felkészülve várja hallgatóit. A megelőzés, valamint a környezettudatosság és a fenntarthatóság jegyében vezettek be intézkedéseket: hőkamerával mérő beléptető rendszert alakítottak ki, a használt maszkokat, gumikesztyűket szelektíven gyűjtik. Csikós Sándort, a Mérnöki Kar oktatóját kérdeztük az új rendszerről.