SZTE MK 2023 március

2023. március 29.

Az SZTE MK vezetősége és Hallgatói Önkormányzata által a kar hallgatói számára meghirdetett kari fotópályázatra 17 szerzőtől 85 db fotográfia érkezett.

2023. március 27.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán fél éve indult útnak a rakétafejlesztés tudományának hála az SZTE Skywalkers rakétafejlesztő csapat, ahol számos szakterület képviseletével történik a rakéták fejlesztése.

2023. március 24.

2023. március 14-én tette közzé a FAO „Az élelmezés-biztonság és a táplálkozás helyzete Európában és Közép-Ázsiában 2022” című jelentését, mely eseményen a Szegedi Tudományegyetem is bemutatkozott.

2023. március 14.

Az egyik legdinamikusabban fejlődő ipari terület a 3D nyomtatás, amely a világgazdaságot is átalakíthatja a közeljövőben. A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának hallgatói ezzel a technológiával elméletben és gyakorlatban is találkozhatnak képzésük során és jelentős kutatás-fejlesztési projektekben vehetnek részt. Nem véletlen, hogy a hazai piacvezető cég, a FreeDee országos road-showjának első helyszíne éppen az SZTE Mérnöki Kara volt.

2023. március 11.

A Szegedi Tudomány Mérnöki Karának hallgatói számos versenyen, pályázaton jól szerepelnek, jó eredményeket érnek el. Ezennel egyik tehetséges hallgatónkkal és kutatónkkal; Dobozi Rékával készítettünk interjút.

2023. március 09.
2023. március 08.

A Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium és Általános Iskola természettudományos tárgyakat oktató tanárait fogadta a Mérnöki Kar 2023. március 7-én, kötetlen laborlátogatások keretében.