26_SZSZC_szerzodes.jpg

Formális keretek között a Mérnöki Kar és a Szegedi Szakképzési Centrum együttműködése

A két intézmény között fennálló szoros együttműködés megerősítéseként Bíró István, az SZTE Mérnöki Kar dékánja, valamint Erdélyi Margit és Avramucz Mihály, a Szegedi Szakképzési Centrum főigazgatója és kancellárja együttműködési megállapodást írt alá a Vedres István Technikumban 2022.06.27-én.

A megállapodás keretében kiteljesedő pályaorientációs együttműködés a Szegedi Szakképzési Centrum szinte minden iskoláját érinti, legfőbb célja, hogy a pályaválasztás előtt álló diákok és szüleik számára reális, az oktatás több szintjén átívelő, és a munka világába is átvezető pályát mutasson be lehetőségként, ezzel segítve a fiatalok helyben maradását. Az okleveles technikus képzéshez kapcsolódóan a kreditbeszámítási lehetőség eddig is adott volt az intézményi együttműködés keretében, elsősorban a Déri Miksa Műszaki Technikummal, de a most megkötött megállapodás keretében cél, hogy ehhez a Szegedi Szakképzési Centrum más tagintézményei - a Szegedi SZC Móravárosi Szakképző Iskola, a Szegedi SZC Csonka János Technikum, és a Vedres István Technikum – is kapcsolódhassanak.