mi_a_palya_logo

A „Mi a pálya?” műszaki pályaválasztó fesztiválon jó volt a pálya az Eco Maraton és az Airarri autóknak is.

A Szegedi Sportcsarnokban 2017. november 8-án zajlott a „Mi a pálya?” országos rendezvény sorozat helyi fesztiválja, ahol sok műszaki vállalat mellett jelent volt a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara és a Természettudományi és Informatikai Kara is. A pályaválasztó első sorban az általános iskolás diákok érdeklődését kívánta felkelteni a hat műszaki ágazat (gépészet/épületgépészet, informatika, vegyipar, távközlés, elektronika, elektrotechnika) iránt. Egy izgalmas élő show-t lehetett látni Szujó Zoltán közreműködésével.

1

A sok fiatal érdeklődő szakmai segítséget kaphatott a mérnököktől a tudatos pályaválasztáshoz, míg a köz- és felsőoktatási intézmények irányt mutattak a célok eléréséhez.

A pályaválasztó fesztiválon jó volt a pálya az Eco Maraton és az Airrari autóknak is, a Mérnöki Kar hallgatói néhány próbakör után műszakilag is bemutatták a járműveket és az azokat építő csapatokat.

2

fotók: Dani Géza