vajdahunyad

Ismét sikeresen szerepeltek a Mérnöki Kar hallgatói - Vajdahunyadi Tudományos Diákköri Konferencia

2016. május 20-21-én került megrendezésre a 46 éves vajdahunyadi Mérnöki Kar (Faculty of Engineering University Politehnica Timișoara) aktuális Tudományos Diákköri Konferenciája, melyen 7 szekcióban mérhették össze a tudásukat a hallgatók:

1. ELECTRICAL ENGINEERING AND ELECTRONICS
  2. AUTOMATIZATIONS AND COMPUTERS
  3. AUTOVEHICLE ENGINEERING AND APPLIED MECANICS
  4. MATERIALS SCIENCE AND ECOLOGY
  5. ECONOMICAL SCIENCES AND FUNDAMENTAL SCIENCES
  6. MULTIDISCIPLINARY (INTERNATIONAL)
  7. DOCTORAL STUDIES (INTERNATIONAL)

Gyürky Bence IV. évfolyamos Műszaki menedzser szakos hallgató 1. helyezést ért el a „Design and Construction of a Humanoid Arm Driven by Pneumatic Muscle Actuator” c. munkájával a MULTIDISCIPLINARY (INTERNATIONAL) szekcióban. Témavezető: Dr. Sárosi József főiskolai docens.

Gyurky_Bence_Vajdahunyad

A kétnapos rendezvényen az előadások mellett kulturális programokra is volt lehetőség, így mind a vajdahunyadi kastéllyal, mind a helyi ízekkel megismerkedhettek a résztvevők. Imre Kiss, Sorin Ratiu és Alexa Vasile főszervezők példátlan vendégszeretetről tettek tanúbizonyságot és a sikeresen szerepló hallgatónk ígéretet kapott, hogy a győztes pályamunka nemzetközileg elismert folyóiratban is megjelenhet a közeljövőben.

A résztvevőknek és felkészítő tanárunknak gratulálunk, és a jövőben is hasonló sikeres munkát kívánunk!