22_Allattenyesztesi_napok_600

Rangos országos kiállításon képviselték kollégáink karunkat

2023. május 12.

Idén harmincadik alkalommal került megrendezésre Hódmezővásárhelyen az ország legnagyobb és leglátogatottabb állattenyésztési kiállítása és vására.

A háromnapos XXX. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok rendezvényen csütörtöktől péntek délutánig a szakmai programoké volt a főszerep, ezt követően inkább a széles nagyközönséget kívánták megszólítani a szervezők. A rendezvényen a Mérnöki Kar részéről Szepesi-Bencsik Dóra kollégánk (Élelmiszermérnöki Intézet), és Perei Zsombor élelmiszermérnök hallgatónk az SZTE Mezőgazdasági Karral közös standon képviselte a Szegedi Tudományegyetem agrár és műszaki képzéseit. A Mérnöki Kar standján a három nap alatt számos érdeklődő megfordult, köztük pályaválasztás előtt álló középiskolás diákok, szülők, érdeklődő családok. A kiállítás egyúttal jó alkalom volt a Mérnöki Kar szakképzési centrumokkal és ipari partnereivel fennálló kapcsolatainak ápolására is.