Nyári egyetem: számítógépes modellezéssel vizsgálódnak

Globalizálódik az oktatás, népszerűek a nyári egyetemek. Az ilyen rendezvények sorát az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Kémiai Informatika Tanszéke nyitja: május 14-től kanadai és európai hallgatókat látnak vendégül Szegeden.

 

Az oktatás globalizációjával az angol nyelvű oktatás egyre fontosabbá válik a világon és ebből a folyamatból a magyar egyetemek sem maradhatnak ki. A május 14-én 14 órakor kezdődő Nyári Egyetem – amit az SZTE JGYPK Kémiai Informatika Tanszéke szervez – kanadai és európai hallgatók bevonásával, új módszereket használ, melyekben az oktatás és a kutatás együttes használata lehetővé teszi a hallgatói kreativitás kifejlődését.

2003-ban próbálták először megszervezni a Nyári Egyetemet. 2007-től minden évben életre hívja a programot az SZTE JGYPK Kémiai Informatika Tanszéke. A diákok eddigi kutatásaiból számos publikáció jelent meg nemzetközi folyóiratokban.

A Nyári Egyetem három magyar felsőoktatási intézmény (ELTE, SZTE, Semmelweis Egyetem) együttműködésének eredménye. A képzésben évről-évre résztvevő torontói diákok eredményeit kredittranszferrel a Torontói Egyetemre küldik. Ezt a magyar oktatási formát a világ 11. legjobb egyeteme elfogadja.

Az idei Nyári Egyetemen – az SZTE JGYPK Boldogasszony sugárút 6. számú épületében – számítógépes modellezéssel bioaktív molekulákat tanulmányoznak a hallgatók, és azt vizsgálják, hogy az oxidatív stressz milyen károkat okoz a molekulákban.

A május 14-én kezdődő programról további (angol nyelvű) részletek:

 


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Higi_CsillaHigi Csilla – BBMK, zenetanár (ütőhangszer)

Óvodás korom óta zenélek, így már a kezdetektől egyértelmű volt, hogy ezen a vonalon megyek tovább. Hódmezővásárhelyen lakom, ezért az egyetem közelsége fontos szempont volt. A gyerekeket is nagyon szeretem, ezért választottam a zenetanár-képzést. Korábban több szegedi zenészbarátom mesélte, hogy milyen jó koncerteket, rendezvényeket szerveznek Szegeden, ez is vonzott a városban. Szerintem az SZTE sok lehetőséget biztosít a zenészként való érvényesüléshez.

 

Kocsis KadosaKocsis Kadosa – TTIK, programtervező informatikus

Amikor egyetemet választottam, fontos volt a város is és a szak hírneve is. Így jutottam Szegedre. Szerintem ideálisabb itt tanulni, mint más városban. A szakomat nagyon szeretem, sokkal gyakorlatiasabb, mint más egyetemeken, ez pedig hasznos lesz majd a munkám során. A tanárok igazán segítőkészek és közvetlenek. A szaktársaim is rendesek, úgy gondolom, tartós barátságokat sikerült kialakítani néhány emberrel.




További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.