kiemelt_SZTE_AB_1

SZTE Őszi Állásbörze - kapocs a hallgatók és munkáltatók között

Ismét megnyitja kapuit az SZTE Őszi Állásbörze, ahol közel 50 kiállító várja a látogatókat. A szervezők az Állásbörze Felkészítő Napok keretében próbainterjúkkal, egyéni tanácsadásokkal nyújtanak segítséget a sikeres gyakornoki hely és állás megtalálásához.

Ismét megnyitja kapuit a régió legnagyobb álláskeresési fóruma, az SZTE Őszi Állásbörze 2016. szeptember 28-án. A rendezvénynek a korábbi évekhez hasonlóan az egyetem központi helyszíne, a József Attila Tanulmányi és Információs Központ Átriuma ad helyet. Közel 50 kiállító, köztük regionális vállalkozások, az ország legnagyobb cégei, valamint munkaerő-közvetítők és tanácsadók várják az SZTE hallgatóit, diplomásait és minden olyan, már szakmai tapasztalattal rendelkező érdeklődőt, aki tájékozódni szeretne az egyetem nyitott pozíciókat kínáló partnereiről. A látogatók az egynapos rendezvényen közvetlenül, a vállalatok szakembereitől informálódhatnak arról, hogy a munkaadók milyen elvárásokat támasztanak az álláskeresőkkel szemben.


Felkészülés és programok


Az SZTE Karrier Iroda programjaival útmutatást ad mindazoknak, akik a munkaerőpiacra lépés előtt vagy munkahelyváltást fontolgatva szeretnének tájékozottabban mozogni az álláskeresési technikák és interjúfajták között, szívesen veszik a praktikus tanácsokat a hatékony önérvényesítés és kommunikáció módjairól, valamint hogy milyen frappáns és reális válasz adható a bérigényt firtató kérdésre.


Az Őszi Állásbörzét megelőző napokban, szeptember 26-27-én színvonalas, személyre szabott tanácsadásokkal, míg az Állásbörze ideje alatt HR szakemberek előadásaival, aktuális témákkal, beszélgetésekkel várják a hallgatókat, a börzére látogatókat. A rendezvény kísérőprogramjai között ismét szerepel a sminktanácsadással egybekötött CV-fotózás, a pályatervezést segítő grafológiai tanácsadás; a továbbtanulni vágyók pedig az SZTE Mesterképzések standjánál tájékozódhatnak lehetőségeikről.


A rendezvényen bemutatkoznak az SSC, vagyis üzleti szolgáltató központ szektor képviselői is, akik egyre több szegedi pozíciót kínálnak a diplomás, több nyelvet beszélő fiatalok számára. Tapasztalt munkatársaik interaktív JobBox formájában nyújtanak betekintést az egyes pozíciók munkafolyamataiba, a délutáni kerekasztal beszélgetésen tájékoztatják az érdeklődőket az üzletág jellegzetességeiről, az egyetemen induló képzéseikről.


Folytatódik a virtuális állásbörze


Hogy a kapcsolatépítés ne csak a rendezvény napjára korlátozódjon, az idei Őszi Állásbörzét követően is elérhető lesz a Karrier Iroda honlapján az esemény virtuális térképe. A Börzét kihagyni kénytelen hallgatók és álláskeresők is informálódhatnak a résztvevőkről, megtekinthetik egyedi standjaikat, illetve leírást találhatnak az általuk kínált pozíciókról. Ennek köszönhetően a szakmai érdeklődésüknek megfelelő munkaadókkal (a számukra rokonszenves munkaadókkal) az esemény után is kapcsolatba léphetnek.


Az SZTE Őszi Állásbörze programjairól és a kiállítókról folyamatosan bővülő információk a www.sztekarrier.hu oldalon, illetve a rendezvény Facebook eseményében érhetők el.


SZTEinfo


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Iszak KrisztianIszak Krisztián – BTK, szociológia

Egyáltalán nem bántam meg, hogy a Szegedi Tudományegyetemre jelentkeztem, ugyanis a képzés itt sokkal gyakorlatiasabb, mint más egyetemeken. Minden tavasszal részt kell vennünk élesben egy kérdőíves kutatásban, ami a Szeged Studies nevet viseli. Így saját bőrünkön tapasztalhatjuk meg a szakma szépségeit, és hogy mennyi és milyen munka áll egy komplett kutatás lebonyolításában, kivitelezésében. Úgy gondolom, ezáltal egy igazán gyakorlatias tudást kapunk meg.







Nagy_GergoNagy Gergő - BTK, szlavisztika-orosz, angol

Mindig is érdekeltek a külföldi Kultúrák, szerettem nyelveket tanulni. Azért választottam a BTK szlavisztika-orosz szakirányát, mert a Szegedi Tudományegyetem híres külföldi pályázati lehetőségeiről (például Erasmus-program), ahol kamatoztathatom az itt megszerzett tudást. Tehát a gyakorlatomat akár külföldön is eltölthetem. Ráadásul az orosz mellé második évtől lehetőségem nyílt felvenni az angol minort, amit szintén hasznosnak tartok a későbbi elhelyezkedésem szempontjából. A szegedi nyelv szak középpontjában a gyakorlat-orientáltság áll, ami igen fontos, ha valaki anyanyelvi szinten szeretne egy nyelvet elsajátítani.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.