„Forródrótot” indít és ösztöndíjat hirdet első helyes jelentkezőinek az SZTE

Az ösztöndíj esetében 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek a legjobb pályázók.


A felvételihez kapcsolódó teendőkről, tanulmányi kérdésekről, karspecifikus témákról, bulikról és szórakozási lehetőségekről, lakhatásról és úgy általában az egyetemi életről kérdezhetik a felvételiző diákok telefonon az SZTE Specialistáit. A Szegedi Tudományegyetem 12 karáról kiválasztott tizenöt jelenlegi hallgatót minden nap 9 és 18 óra között hívhatják az érdeklődők, június 29-től július 10-ig, a 06/62-343-700 számon. Az SZTE-s vagyok, kérdezz engem! kampányhoz egy microsite is készült, ahol a segítséget nyújtó SZTE Specialisták is bemutatkoznak.


Telefonos „forródrótot” indít a Szegedi Tudományegyetem annak érdekében, hogy a jelentkezők valódi bepillantást nyerhessenek az egyetemi életbe, ezzel is segítve számukra az átmenetet a középfokú és felsőoktatás között. A középiskolás diákok ezúttal azonban nem egy TO-s nénitől, vagy oktatási referenstől kaphatnak naprakész tájékoztatást, hanem kortársaiktól, az SZTE jelenlegi hallgatóitól.


SZTE Forródrót


Az Egyetem 12 karának tizenöt kiválasztott Specialistái néhány éve - a jelenleg felvételizőkhöz hasonlóan - az utolsó pillanatban döntötték el, hogy melyik egyetemre jelentkezzenek, és most a szegedi egyetem kiemelkedő hallgatói közé tartoznak. Az itt szerzett tapasztalataikat, eddigi benyomásaikat, és főleg a mindennapokban hasznos tippjeiket szeretnék megosztani az őket felhívó diákokkal. Onnantól kezdve, hogy melyik kollégiumot ajánlja, egészen addig, hogy melyik a legolcsóbb menza a városban, kit érdemes elkerülni egyes vizsgákon, vagy hol kapni a legjobb kézműves söröket. Az SZTE Specialistákat emellett természetesen a felvételihez kapcsolódó teendőkről, tanulmányi kérdésekről, karspecifikus témákról is kérdezhetik az érdeklődők minden nap 9 és 18 óra között, holnaptól egészen július 10-ig.


A 06/62-343-700 helyi tarifás, központi szám felhívását követően egy operátor kapcsolja az adott Specialistát, akikről részletesebb bemutatkozót is olvashatnak az érdeklődők a kampányhoz tartozó microsite-on.


A kampánnyal az volt a célunk, hogy leendő hallgatóink ne csak a felvételi kiadványokból, vagy oktatási kiállításokon szerezhessenek ismereteket és benyomásokat az ország egyik legjobb egyeteméről. Közvetlenül szeretnénk információval szolgálni számukra, hiszen saját, belső kutatásainkból is azt látjuk, hogy a Z generáció igényli a személyre szabott kommunikációt. Bízunk benne, hogy kortársaiknak olyan kérdéseket is fel mernek majd tenni a diákok, amelyek eddig is érdekelték őket, de kevés volt az olyan szituáció vagy fórum, ahol ezt bátran megtehették volna” – mondta el Szakál Péter, a Szegedi Tudományegyetem oktatási igazgatója.


Az SZTE-s vagyok, kérdezz engem! kampány szorosan kapcsolódik a Szegedi Tudományegyetem egy idén bevezetett másik kezdeményezéséhez, mellyel szintén a végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni. Az SZTE START Tehetséggondozó Program keretében azok a 12. évfolyamos középiskolás diákok, akik első helyen jelentkeznek a Szegedi Tudományegyetem valamely képzésére, és oda felvételt nyernek, akár 100 ezer forintos egyszeri ösztöndíjban is részesülhetnek. Az SZTE START ösztöndíjra pályázni a Modulo felületén keresztül lehet, június 14-től.


Forrás: eduline.hu


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Sokacz_ZsofiaSokacz Zsófia - SZTE-BBMK

Kiskoromban nagyon szerettem a zenét, zongorázni kezdtem, majd kilenc évesen eldöntöttem, hogy zongorista leszek. Egy zenei táborban ismerkedtem meg az akkori tanárommal, általa pedig a jelenlegi zongoratanárnőmmel. Nekik köszönhetem, hogy felvettek a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karra. Szeged mindig is vonzott, hisz gyönyörű város és több barátom is tanul itt. Zenepedagógia és zenepszichológia mellett, tanításgyakorlatunk is van, így általános és középiskolásokat oktathatunk. Az itt töltött éveim alatt szenvedélyemmé vált a tanítás. A jövőben, zeneiskolában szeretnék dolgozni.



Nagy_GergoNagy Gergő - BTK, szlavisztika-orosz, angol

Mindig is érdekeltek a külföldi Kultúrák, szerettem nyelveket tanulni. Azért választottam a BTK szlavisztika-orosz szakirányát, mert a Szegedi Tudományegyetem híres külföldi pályázati lehetőségeiről (például Erasmus-program), ahol kamatoztathatom az itt megszerzett tudást. Tehát a gyakorlatomat akár külföldön is eltölthetem. Ráadásul az orosz mellé második évtől lehetőségem nyílt felvenni az angol minort, amit szintén hasznosnak tartok a későbbi elhelyezkedésem szempontjából. A szegedi nyelv szak középpontjában a gyakorlat-orientáltság áll, ami igen fontos, ha valaki anyanyelvi szinten szeretne egy nyelvet elsajátítani.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.