Újra együtt az Alma Mater Weekenden

2022. június 14.

Sípálya Szegeden, főzőverseny, gyermekprogramok és megszámlálhatatlan sportlehetőség - két év után először ismét összejött az egyetem apraja-nagyja az SZTE Alma Mater Weekend és Sportnapon.

A Hattyas soron a Testkultúra koncepció kapcsán találkoztak újra a résztvevők, ahol minden eddiginél színesebb programkínálattal és sportlehetőségekkel várta az SZTE Alma Mater és az SZTE Sportközpont a Szegedi Tudományegyetem hallgatóit, volt hallgatóit, dolgozóit és családjaikat.

Alma_Mater_Weekend_galeria
Képgaléria a rendezvényről. Fotó: Bobkó Anna

Alma Mater Weekend – a rendezvény, ahol a család egy tagja sem unatkozhat. 2022. június 11-én, szombaton ismét együtt volt az SZTE nagy családja, ahol a szokásos Gasztro Mater főzőversennyel, játékos sportvetélkedőkkel és számtalan színes programmal tölthették a napot. A Weekend idei színpadán szemkápráztató táncos előadások, sportbemutatók színesítették a rendezvényt, miközben folyamatosan zajlottak a különböző sport-kreatív-és oktatóprogramok – a teljesség igénye nélkül csak néhányat megemlítve: a gyerekek körében ismét nagy sikert aratott az arcfestés, de idén kipróbálhatták azt is, hogy milyen nyáron síelni, tanulhattak a tűzzsonglőrködésről, szelektív szemétgyűjtésről, légtornázhattak, vagy a magasba emelkedhettek a SZOTE Cheerleaders csapat vállán is.

A program kitelepülő partnerei voltak:

• SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapat
  • SZOTE Cheerleaders
  • Decathlon Szeged
  • Interaktív Természetismereti Tudástár
  • Szegedi Tudományegyetem Füvészkert
  • Táncpaletta
  • Fire Fantasy Tűzzsonglőr Csapat
  • YetiSí - Szegedi Síiskola
  • Sajtkukac játszóház
  • Zöld Út Konzorcium
  • KatandiArt
  • Arcfestés, Gyermekarcfestő Szeged
  • Motiváció Műhely
  • Bíró Zsani - Kangoo Club Szeged
  • Légtorna Stúdió Szeged
  • Szegedi Vízisport Egyesület
  • Cél-Tudat SE
  • Szegedi Wu De Harcművészeti Iskola
  • KÖR Judo
  • MKLaren Pneumobil Szeged - Steco Team

A rendezvényen sor került az SZTE 100 – Mozdulj ki! kihívás díjátadójára is. Összesen majdnem kétszázezer percnyi mozgás a szabadlevegőn, több mint száz résztvevővel – idén tavasszal is nagyot mozdult Szegedi Tudományegyetem. Az SZTE Mozdulj ki! kihívással az előző évekhez hasonlóan (2020: SZTE Mozdulj, 2021: SZTE 100) az egyetem hallgatóit, volt hallgatóit és dolgozóit hívta mozgásra az SZTE Sportközpont és Sportiroda az SZTE Alma Materrel közös szervezésben. A Mozdulj ki! verseny idei koncepciója alapján mindenki a szabadlevegőn végzett testmozgást: kerékpároztak, futottak, túráztak és úsztak. A kihívás ideje alatt 11 kar, 3 egyetemi egység és 117 résztvevő sportolt összesen 195056 percet, azaz több mint 3250 órát. Az eredmények minden elképzelést felülmúltak. A verseny indulásakor kitűzött cél a 100 óra elérése volt, majd a tétet emelték a szervezők 100 napra, 144 000 percre – ezeket a célokat pedig jól láthatóan könnyen vette az SZTE Mozdulj ki! közössége. A díjakat, az egyetem vezetői mellett az SZTE alumnusa, dr. Molnár Tamás, olimpiai bajnok adta át a helyezetteknek.

Az eredmények az alábbiak szerint alakultak:

A legtöbbet mozgó karok:

• TTIK 46735,42 perc
  • ÁOK 42336,69 perc
  • ÁJTK 30365,2 perc

A futás – női kategória nyertesei:

• Kürti Varínia 2542,54 perc
  • Lantos Angéla 2495,42 perc
  • Süli Szabina 1490,21 perc

A futás – férfi kategória nyertesei:

• Demcsák Zoltán 6471,1 perc
  • Tóth András 2798,98 perc
  • Gulyás Dániel 2447,11 perc

Séta/túra – női kategória nyertesei:

• Pap Zsuzsanna 6833,147 perc
  • Szécsi Annamária 6208,87 perc
  • Perényi Enikő 4212,57 perc

Séta/túra – férfi kategória nyertesei:

• Kardos József 6851,33 perc
  • Lemmer Balázs 2709,54 perc
  • Demcsák Zoltán 1013,25 perc

Kerékpár – női kategória nyertesei

• Lakatos Andrea 3894,27 perc
  • Heltainé Ibolya 3510,87 perc
  • Hódi Zsuzsanna 2426,04 perc

Kerékpár – férfi kategória nyertesei

• Révész Gábor 6164,12 perc
  • Imgrund Edvárd 4128,55 perc
  • Demcsák Zoltán 3859,97 perc

Fotók: Mojzes Bence, Bobkó Anna, Kósa Bogi

Hogy méltó emléket állítsanak a centenáriumi kihívásnak, a szervezők a Füvészkertben egy fát is ültetnek majd, amin egy tábla fogja jelezni a kihívás eredményét, emellett tizenegy rózsatő elhelyezésével is szeretnék szimbolizálni a kihívásban résztvevő karokat. A verseny és az SZTE Alma Mater Weekend és Sportnap vetélkedőinek nyertesei is számtalan ajándékkal, belépővel gazdagodhattak a felajánló partnerek, a Napfényfürdő Aquapolis Szeged, a Belvárosi Mozi, a Vadaspark, az Exit Game, a Játékdzsungel Játszóház, a Core Terem, a Crazy Jump, az Élményséta Szeged és a Makó Indisó Sóklinika jóvoltából.

A Weekend egyik legrégebbi hagyománya az egyetem karai és egységei közti Gasztro Mater főzőverseny, aminek zsűrijében idén Bessenyei Zsoltot, a 2022-es Alma Mater Díjas Pick Szeged-Bonafarm csoport cég HR vezetőjét, Prof. Dr. Tarkó Klárát, Prof. Dr. Görög Mártát és Dr. habli Fritz Pétert köszönthették. A gondosan készített finomságok természetesen nagy kihívás elé állították a zsűri tagjait, ezért végül a helyezettek mellett több különdíjas versenyző csapat is született:

1. helyezett – GTK csapat
    2. helyezett – Sportközpont Team
    3. ÉMIchelin Csillagok (MK)

Különdíjasok:

• A legjobb textúrájú pörkölt: OWL-INN (BTK)
    • A legjobb arculatú csapat – Vásárhelyi Hódok (MGK)
    • A legszebb terítés – BográcsmáguSOKK (ÁJTK)
    • A legkomplexebb étel – Science Prank (KFI)

Az SZTE Alma Mater köszöni minden vendégnek, kicsiknek és nagyoknak, hogy eljöttetek, és ismét együtt tölthette a napot az SZTE nagy családja.

Fotó: Bobkó Anna, Kósa Boglárka