eugh_nyito

A EUGLOH-ban folytatódik a Szabadegyetem programja

Open University címmel, angol nyelven, online formában folytatódik a nagysikerű előadássorozat.

A Szabadegyetem Szeged XXVIII szemesztere 2021 őszén a EUGLOH szövetség programjaként jelentkezik, öt egyetem mintegy 210 ezer hallgatójának kínálva ismeretterjesztő előadásokat a globális egészség témakörében. Az Open University a megszokott időben, szeptember 15. és december 1. között szerdánként 18 órától követhető a YouTubon.

 

Az angol nyelvű, online előadásokat az öt EUGLOH egyetem (University of Paris-Saclay, Lund University, Ludwig Maximilan University of Munich, University of Porto, University of Szeged) vezető professzorai, a globális egészség különböző témakörének szakértői tartják például a járványok történelméről, az öregedésről, a globális egészség gazdasági és társadalmi vonatkozásiról. Az előadássorozat első két alkalma a EUGLOH szövetség és az egyes egyetemek bemutatkozásáról szól.

 

A szegedi hallgatók az Open University-t szabadon választható, 3 kreditet érő kurzusként vehetik fel.

 

További részletek a programról és a jelentkezésről az esemény honlapján olvashatóak: https://u-szeged.hu/eugloh-open-university

 

SZTEinfo

Nyitókép: Eugloh



esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Molnar_Eszter_felveteliMolnár Eszter – ZMK, oratórium és dalének

Mesterszakos hallgatóként bátran mondhatom, hogy az SZTE zeneművészeti képzése minden feltételt megad ahhoz, hogy a hallgatókból sikeres művészek váljanak. A karon családias a hangulat, szinte mindenki ismer mindenkit. A tanárok szakmailag támogatnak, segítenek az előrelépésben, fellépési lehetőségekben. A tanulmányokban az egyetemi könyvtár zenei különgyűjteménye is segít.


Krizsan DaniellaKrizsán Daniella – BTK, szabad bölcsészet

A felvételi előtt a kommunikáció, a média és a nyelvtudományok érdekeltek. Végül szabad bölcsészet szakra jelentkeztem, mert így szakiránynak a kommunikáció- és médiatudományt vettem fel, minor képzésnek pedig a nyelvtechnológiát. A szakon családias a környezet, a tanárok szinte olyanok, mintha segítőkész szülőként lennének mellettünk. Mesterképzésre is szeretnék jelentkezni, kommunikáció- és médiatudomány szakra, ahol majd a humánkommunikáció kutatásra szeretnék specializálódni. Célom, hogy kifejlesszek egy olyan módszert, amivel az emberek gyorsabban tanulnának meg idegen nyelveket.




További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.