felhivas

FELHÍVÁS COVID VÉDEKEZÉSBEN VÉGZENDŐ ÖNKÉNTES SEGÍTŐI TEVÉKENYSÉGRE

A Szegedi Tudományegyetem önkéntes hallgatók jelentkezését várja a COVID védekezéshez nélkülözhetetlen egészségügyi tevékenység adminisztrációjának és logisztikájának támogatására a következő feladatokra.

Tisztelt Hallgatók!

A COVID-19 vírus tüneteivel rendelkező emberek mintavételének napi száma meghaladta Magyarországon a nyolcezret, amely az Országos Mentőszolgálat munkatársaira óriási terhet ró, ezért az Önök segítségét kérjük.

A Szegedi Tudományegyetem önkéntes hallgatók jelentkezését várja a COVID védekezéshez nélkülözhetetlen egészségügyi tevékenység adminisztrációjának és logisztikájának támogatására a következő feladatokra:

• gépjárművezetés (B kategória)
  • űrlapkitöltés, adatrögzítés, adatellenőrzés
  • szűréssel kapcsolatos egyéb ügyintézés

A felhívásra a Szegedi Tudományegyetem minden hallgatója jelentkezhet a MODULO űrlapon, amely ide kattintva érhető el.

Az egészségügyi képzésekben résztvevő hallgatók részére az egészségügyi ellátást segítő önkéntes tevékenységre történő felhívások a kari honlapokon kerülnek elhelyezésre.

Az önkéntes segítői tevékenységre jelentkező hallgatók számára az SZTE vezetése a szükséges rugalmasságot fogja tanúsítani és mindent megtesz annak érdekében, hogy tanulmányaikat az eredeti féléves tanrend szerint időben folytassák, illetve fejezzék be.

Távollétük az Országos Mentőszolgálat igazolása birtokában természetesen igazoltnak tekintendő.

A jelentkezés önkéntes, ugyanakkor kérjük, fontolják meg, hogy valamennyiünk egészségének megőrzése érdekében mekkora jelentőséggel bír, ha a Szegedi Tudományegyetem hallgatói minél nagyobb számban vesznek rész a védekezésben.

Kérjük, a fentiek figyelembevételével jelentkezzenek minél többen az önkéntes munkára!

Számítunk Önökre!

Természettudományi és Informatikai Kar

2021. április 19.

Nyito_NE_Janaky

A Nature Energy című rangos tudományos folyóiratban publikált az SZTE hat kutatója. A csoportot vezető Janáky Csaba, az SZTE Kémiai Intézete Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszékének egyetemi docense 2021-ben elnyerte a Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést. A kutatót a kétféle elismerés előzményéről és hatásáról kérdeztük.

2019. augusztus 07.

kiemelt_Berenyi_Antal

Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet adjunktusa és kutatócsoportja azonosította azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. Azt is felderítették, hogy a különböző epilepszia-típusok hogyan alakulnak ki az agyban. A kutatócsoport munkájáról dokumentumfilmben mesél az SZTE agykutatója.