SZTE_MK_kozos

Innovatív megoldásokkal nyert az SZTE MK két csapata a Hackathonon

Elsöprő sikert aratott az SZTE Mérnöki Kara a 2020-as „Élelmiszeripari modernizáció a digitalizáció és az Ipar 4.0 eszközeivel Hackathonon”. Különböző innovatív megoldásokat kellett kidolgozniuk az egyetemistáknak. Az SZTE MK mindkét csapata felléphetett az online platformon rendezett vetélkedő győzteseinek képzeletbeli dobogójára.

A városi élelmiszer-ellátó láncok átalakítása az élelmiszer veszteségek csökkentse érdekében digitalizációs megoldásokkal. Ez volt a témája annak az innovációs projektversenynek, amelyet a magyarországi EIT Food Hub, a CAMPDEN BRI Magyarország Nonprofit Kft. az EIT Food-dal és az Eötvös Loránd Tudományegyetem rendezett. A 2020. november 6. és 8. közötti speciális üzleti ötletversenyen két csapatot indított a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara.


kozos_1


Az online platformon megrendezett Hackathonon különböző innovatív megoldásokat kellett kidolgozniuk a csapattagoknak. Az immár második alkalommal megrendezett vetélkedőn a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kar két csapata nyerte meg az első két helyezést.

 

Az első helyezett az SZTE-MK 2. csapata lett. A team tagjai: Illyés Nikolett, Lennert József Richárd, Lisku Áron, Nagy László, Rózsa Veronika, Takács Ágota.


MK_verseny_4


A második helyezett az SZTE-MK 1. csapata, melynek tagjai: Csík Dominik, Gál Róbert, Kondorosi Gréta, Ritecz Ákos, Szerencsés Szabolcs, Újvári Gréta. A hallgatókat segítették az SZTE MK mentorai: élelmiszeriparból Dr. Bencsik Dóra adjunktus, műszaki területről Mészáros Attila tanszéki mérnök, valamint Prof. Dr. Bánáti Diána CSc. egyetemi tanár is készségesen fogadta a diákok kérdéseit.


MK_verseny_3


Az SZTE MK győztes csapata egy olyan applikációt dolgozott ki, amely a megfelelő technológia háttér biztosítása esetén jelentősen hozzájárul az élelmiszerpazarlás csökkentéséhez. A feladatot úgy próbálták megoldani, hogy a csapat egyik fele az élelmiszeripari szempontokat dolgozta ki, másik fele pedig a műszaki részt. Így mindenki a feladat azon részén dolgozott, amihez tényleg értett. A kialakult két kisebb csoport folyamatos kommunikációval biztosította, hogy mindenkinek legyen feladata és senki se végezzen felesleges munkát.


MK_verseny_2


A dobogó második helyét elfoglaló SZTE MK-s csapat megoldása egy olyan szolgáltatás, ami összeköti a fogyasztókat a helyi kistermelőkkel. Ez a szolgáltatás a mesterséges intelligencia segítségével olyan recepteket ajánlana fel, amelyek elkészítésében a helyi kistermelők szezonális jó minőségű alapanyagait és a felhasználó saját étkezési szokásait veszi figyelembe. A tudatos vásárló ezáltal a hét bármelyik napján hozzá tud jutni a helyi kistermelők által nyújtott élelmiszerhez anélkül, hogy kapcsolatba kelljen kerülnie az eladókkal, vagy hogy időt kelljen töltenie a hétvégi piaci bevásárlásokkal, mellette pedig személyre szabott, étkezési és diétás céljainak megfelelő recepteket kapna.


A csapatmunka az SZTE MK mindkét dobogós csapata esetében nagyon jól ment. Már az elején sikerült egy megfelelő ötletet kigondolniuk és ezt követően a feladatokat is jól felosztották. A megoldásra adott határidő a részvevők szerint rendkívül szoros volt, ebből adódóan akadtak feszültebb pillanatok, de végül sikerült higgadtan és megfelelően kezelniük az adott helyzeteket ezzel is erősítve a csapat egységét.


MK_verseny


Az SZTE MK hallgatói azoknak ajánlják a megmérettetést, akik szeretik a szoros határidejű, feszültebb versenyeket és nagyobb kihívásokban szeretnék megmérettetni a tudásukat, emellett pedig képesek csapatmunkában kompromisszumosan dolgozni. Egy ilyen vetélkedő természetesen mindenkinek ajánlható, aki a szabad hétvégéjén szeret mélyen elgondolkodni különböző dolgokon. Az SZTE MK hallgatói úgy vélik, a vetélkedés velejárója a jó élmény egy olyan versenyen, ahol barátokra is szert tehetnek.


Szöveg: SZTEinfo – Újvári Gréta

Fotók: SZTE-MK


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Holecska_ZoltanHolecska Zoltán – BTK, történelem

Az egyetemválasztáskor több szempontot is figyelembe vettem. Az egyik legfontosabb köztük az volt, hogy erős legyen az érdeklődési területem kutatása. A másik pedig, hogy megfizethető legyen az ottani élet. Szegeden teljesült az, amit vártam: sokkal olcsóbb, mint Budapest, és a tanulmányaimat is magas színvonalon folytathatom. Ráadásul közel van az otthonomhoz, Békéscsabához is. Így egy év után úgy érzem, nem bántam meg a döntésemet, mert Szeged egy igazán élhető, diákbarát város.


kartali_tunde_felveteliKartali Tünde - TTIK, biológia PhD

Újvidéken, szerb nyelven fejeztem be a mesterképzést. De mindig is szerettem volna az anyanyelvemen továbbtanulni, mikrobiológiával foglalkozni. Ezért jelentkeztem az SZTE Biológia Doktori Iskolájába. Szegedet mindig is szerettem. Régóta tisztában vagyok azzal is, hogy az itteni egyetem minőségi képzést biztosít, az SZTE Mikrobiológiai Tanszékéről csak jót hallottam. Ezért választottam a Szegedi Tudományegyetem doktori képzését.




További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.