SZEM

Újságíró, fotóriporter lehetsz: jelentkezz az SZTE NKI sajtós csapatába gyakornoknak!

Próbáld ki magad, dolgozz újságíró és / vagy fotóriporter gyakornokként az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság sajtós csapatában! Új taggal bővül a Szegedi Egyetem Magazin lapcsalád. A SZEM egyetemistáknak egyetemistákról szóló új magazinját egyetemisták készítik. Jelentkezz szerkesztőségi gyakornoknak!

Érdekel a média világa? Kíváncsi vagy másokra? Szeretsz kérdezni és / vagy véleményt mondani, írni és / vagy fotózni? Szívesen látnád viszont a neved az SZTE hallgatóinak szóló új magazinjának a hasábjain? Van kedved interjút készíteni ismert vagy kevéssé ismert emberekkel? Szívesen írnál ajánlót könyvekről, koncertekről, fesztiválokról? Örömmel tudósítanál kiállítás-megnyitókról és egyetemi rendezvényekről, írnál kritikát színházi bemutatókról? Szeretnél bejutni olyan helyekre, ahova magánemberként talán sosem sikerülne?

Ha a kérdések közül akár csak egyre is igennel válaszoltál, köztünk a helyed!

Az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság (NKI) sajtós csapata gyakornokok jelentkezését várja szerkesztőségébe.

Elvárásaink: felhasználói szintű számítógépes ismeretek; idegennyelv tudás; empátia; jó kommunikációs képesség; határozott fellépés;

+ újságíró gyakornoknál: kíváncsiság, témaérzékenység, analizáló- és szintetizáló képesség, jó íráskészség;

+ fotóriporter gyakornokoknál: lényeglátás, a képben gondolkodás képessége.

Amit kínálunk: mentorálást; bekapcsolódhatsz a Szegedi Egyetem Magazin hallgatóknak hallgatókról szóló új lapja elkészítésének folyamatába; kipróbálhatod magad a média világában, tagja lehetsz egy innovatív és lendületes csapatnak.

Ha jól teljesítesz, hallgatói munkavégzőként foglalkoztatunk és a program végén referenciát állítunk ki a munkádról.

Jelentkezni a press@rekt.szte.hu e-mail címen lehet folyamatosan, de legkésőbb 2019. szeptember 19-ig. Az e-mail tárgyában az szerepeljen, hogy „Jelentkezés az SZTE NKI gyakornoki programra”, csatolmányként magyar nyelvű önéletrajzot, motivációs levelet is várunk. Az SZTE NKI sajtós csapatának tagjai személyes interjú és találkozás alapján választják ki a SZEM hallgatói magazin gyakornokait.

2019. szeptember 30.

IMG_6486

Dr. Piros Györgyit belgyógyász-kardiológust, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ II. sz. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ osztályvezető főorvosát és testvérét, Piros Ildikót, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznőt páros interjúnkban a szívről kérdeztük. Arról a szívről, amit sokat emlegetünk, de alig ismerünk.

2019. augusztus 07.

kiemelt_Berenyi_Antal

Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet adjunktusa és kutatócsoportja azonosította azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. Azt is felderítették, hogy a különböző epilepszia-típusok hogyan alakulnak ki az agyban. A kutatócsoport munkájáról dokumentumfilmben mesél az SZTE agykutatója.

• október 18. 09:30 - 19. 12:30
  • október 19.
    A Dóm téri központi épület 3. emeletén található Emlékkönyvtárban a 43.701 kötetes alapítványi gyűjteményből látható egy közel 10.000 kötetes reprezentatív válogatás. Kérjük, a látogatás tervezésekor vegyék figyelembe, hogy a várható hőmérséklet 17°C. A Somogyi Károly Emlékkönyvtár zárt különgyűjtemény. Turisztikai célú látogatása a Somogyi-könyvtár és a Szegedi Tourinform közös programjai keretében lehetséges. Találkozás: a Somogyi-könyvtár adminisztrációs pontjánál. Fotózásra nincs lehetőség. Részvételi díj 500 Ft
  • október 19.
    Ajándék tárlatvezetésekkel várjuk az érdeklődőket a Fekete házban október végéig minden szombaton 16.00 órától. A tárlatvezetéseken bárki ingyenesen részt vehet a belépőjegy megváltásával.
  • október 19.
    Klasszikus jamaicai party a Nyugi Kertben a Diversity Sound System selektjainak jóvoltából. Roots reggae, dancehall, dub minden mennyiségben, autentikus karibi hangzás az esős őszi napok ellensúlyozására.
  • október 20.
    A foglalkozásokat vasárnaponként 17.00-19.00-ig tartjuk. Maximális létszám 20 fő.
    Előzetes regisztráció szükséges a kooperalo@szinhaz.szeged.hu címen.
    Az alkalmak részvételi díja 1000 Ft
    Foglalkozásvezető: Kállai Ákos színházpedagógus