SZEM

Újságíró, fotóriporter lehetsz: jelentkezz az SZTE NKI sajtós csapatába gyakornoknak!

Próbáld ki magad, dolgozz újságíró és / vagy fotóriporter gyakornokként az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság sajtós csapatában! Új taggal bővül a Szegedi Egyetem Magazin lapcsalád. A SZEM egyetemistáknak egyetemistákról szóló új magazinját egyetemisták készítik. Jelentkezz szerkesztőségi gyakornoknak!

Érdekel a média világa? Kíváncsi vagy másokra? Szeretsz kérdezni és / vagy véleményt mondani, írni és / vagy fotózni? Szívesen látnád viszont a neved az SZTE hallgatóinak szóló új magazinjának a hasábjain? Van kedved interjút készíteni ismert vagy kevéssé ismert emberekkel? Szívesen írnál ajánlót könyvekről, koncertekről, fesztiválokról? Örömmel tudósítanál kiállítás-megnyitókról és egyetemi rendezvényekről, írnál kritikát színházi bemutatókról? Szeretnél bejutni olyan helyekre, ahova magánemberként talán sosem sikerülne?

Ha a kérdések közül akár csak egyre is igennel válaszoltál, köztünk a helyed!

Az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság (NKI) sajtós csapata gyakornokok jelentkezését várja szerkesztőségébe.

Elvárásaink: felhasználói szintű számítógépes ismeretek; idegennyelv tudás; empátia; jó kommunikációs képesség; határozott fellépés;

+ újságíró gyakornoknál: kíváncsiság, témaérzékenység, analizáló- és szintetizáló képesség, jó íráskészség;

+ fotóriporter gyakornokoknál: lényeglátás, a képben gondolkodás képessége.

Amit kínálunk: mentorálást; bekapcsolódhatsz a Szegedi Egyetem Magazin hallgatóknak hallgatókról szóló új lapja elkészítésének folyamatába; kipróbálhatod magad a média világában, tagja lehetsz egy innovatív és lendületes csapatnak.

Ha jól teljesítesz, hallgatói munkavégzőként foglalkoztatunk és a program végén referenciát állítunk ki a munkádról.

Jelentkezni a press@rekt.szte.hu e-mail címen lehet folyamatosan, de legkésőbb 2019. szeptember 19-ig. Az e-mail tárgyában az szerepeljen, hogy „Jelentkezés az SZTE NKI gyakornoki programra”, csatolmányként magyar nyelvű önéletrajzot, motivációs levelet is várunk. Az SZTE NKI sajtós csapatának tagjai személyes interjú és találkozás alapján választják ki a SZEM hallgatói magazin gyakornokait.

2019. szeptember 30.

IMG_6486

Dr. Piros Györgyit belgyógyász-kardiológust, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ II. sz. Belgyógyászati Klinika és Kardiológiai Központ osztályvezető főorvosát és testvérét, Piros Ildikót, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznőt páros interjúnkban a szívről kérdeztük. Arról a szívről, amit sokat emlegetünk, de alig ismerünk.

2019. augusztus 07.

kiemelt_Berenyi_Antal

Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet adjunktusa és kutatócsoportja azonosította azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. Azt is felderítették, hogy a különböző epilepszia-típusok hogyan alakulnak ki az agyban. A kutatócsoport munkájáról dokumentumfilmben mesél az SZTE agykutatója.

• október 21. 09:15 - 25. 17:00
    The BIOMAT 2019 International Symposium will be held at University of Szeged, Bolyai Institute and Hungarian Academy of Sciences, Hungary. The participation in the BIOMAT 2019 International Symposium is another great opportunity for research students and young postdocs to exchange scientific feedback with their colleagues from several countries, in the best tradition of the BIOMAT Symposium Series.
  • október 24. 13:00 - 25. 16:00
    Az MTA SZAB Nyelv- és Irodalomtudományi Szakbizottság Modern Filológiai Munkabizottság szervezésében
    Film - Free to Rock, dokumentumfilm a rock&rollról és a hidegháborúról
    Beszélgetés - Dr. Csatári Bence rocktörténésszel
    Koncert - Sam "Redbreast" Wilson: gitár, ének
    A dokumentumfilm rocksztárokkal és politikusokkal készített interjúkon keresztül mutatja be, milyen szerepet játszott a rock&roll a hidegháború lezárásában. A film narrátora Kiefer Sutherland, rendezője Jim Brown.
    A rendszerváltás 30. évfordulójára emlékezve a filmvetítést beszélgetés követi arról, hogy milyen nyugati kulturális hatások érték a Kádár-korban a magyar társadalmat, hogyan lazították ezek Magyarországon a politikai rendszert, illetve a rockzene hogyan vált a szabadság életérzésének egyik hordozójává a rendszerváltás körüli időszakban. A beszélgetést Dr. Csatári Bence történész, újságíró, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága Hivatalának tudományos kutatója vezeti, akinek számos tanulmánya jelent meg zene- és médiatörténeti témákban, illetve több televízió és rádió rocktörténeti szakértője.
    A szegedi American Corner, a budapesti Amerikai Nagykövetség és a Szegedi Nemzetközi Gitárfesztivál közös rendezvényét Sam "Redbreast" Wilson koncertje zárja, aki bemutatja, milyen amerikai műfajok és hogyan hatottak a keleti blokk zenészeire. Sam és zenekara, a Juke Joint Revival az elmúlt években egyre szélesebb körben ismertette meg Észak-Mississippi és tágabban az amerikai Dél zenei hagyományaival a magyar és európai közönséget. A Global Texan Chronicles által az "egyik legtehetségesebb klasszikus bluest játszó modern formációnak" tartott zenekar legutóbbi kiadványa "Swampside Crawl" címmel 2018-ban jelent meg.
  • október 24.
    Megnyitja: Marton Árpád szinesztéta Közreműködik: Hart Gábor (gitár)
    Bakacsi Lajos (Szeged, 1949) festő- és grafikusművész a szegedi Tábor utcai Képzőművész Körben Vlasics Károly irányításával kezdte képzőművészeti tanulmányait. A Tanárképző Főiskolán szerzett földrajz-rajz szakos tanári diplomát. Mestere Vinkler László és Cs. Pataj Mihály voltak. Munkásságát Vinkler László-díjjal és Kölcsey-plakettel is elismerték.
    A kiállítás megtekinthető november 10-ig, munkanapokon 08.00-20.00 óráig.