SZEM

Újságíró, fotóriporter lehetsz: jelentkezz az SZTE NKI sajtós csapatába gyakornoknak!

Próbáld ki magad, dolgozz újságíró és / vagy fotóriporter gyakornokként az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság sajtós csapatában! Új taggal bővül a Szegedi Egyetem Magazin lapcsalád. A SZEM egyetemistáknak egyetemistákról szóló új magazinját egyetemisták készítik. Jelentkezz szerkesztőségi gyakornoknak!

Érdekel a média világa? Kíváncsi vagy másokra? Szeretsz kérdezni és / vagy véleményt mondani, írni és / vagy fotózni? Szívesen látnád viszont a neved az SZTE hallgatóinak szóló új magazinjának a hasábjain? Van kedved interjút készíteni ismert vagy kevéssé ismert emberekkel? Szívesen írnál ajánlót könyvekről, koncertekről, fesztiválokról? Örömmel tudósítanál kiállítás-megnyitókról és egyetemi rendezvényekről, írnál kritikát színházi bemutatókról? Szeretnél bejutni olyan helyekre, ahova magánemberként talán sosem sikerülne?

Ha a kérdések közül akár csak egyre is igennel válaszoltál, köztünk a helyed!

Az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság (NKI) sajtós csapata gyakornokok jelentkezését várja szerkesztőségébe.

Elvárásaink: felhasználói szintű számítógépes ismeretek; idegennyelv tudás; empátia; jó kommunikációs képesség; határozott fellépés;

+ újságíró gyakornoknál: kíváncsiság, témaérzékenység, analizáló- és szintetizáló képesség, jó íráskészség;

+ fotóriporter gyakornokoknál: lényeglátás, a képben gondolkodás képessége.

Amit kínálunk: mentorálást; bekapcsolódhatsz a Szegedi Egyetem Magazin hallgatóknak hallgatókról szóló új lapja elkészítésének folyamatába; kipróbálhatod magad a média világában, tagja lehetsz egy innovatív és lendületes csapatnak.

Ha jól teljesítesz, hallgatói munkavégzőként foglalkoztatunk és a program végén referenciát állítunk ki a munkádról.

Jelentkezni a press@rekt.szte.hu e-mail címen lehet folyamatosan, de legkésőbb 2019. szeptember 19-ig. Az e-mail tárgyában az szerepeljen, hogy „Jelentkezés az SZTE NKI gyakornoki programra”, csatolmányként magyar nyelvű önéletrajzot, motivációs levelet is várunk. Az SZTE NKI sajtós csapatának tagjai személyes interjú és találkozás alapján választják ki a SZEM hallgatói magazin gyakornokait.

2019. december 02.

Kiemelt_Hernadi_Klara_1

A nyugati világban a mezőgazdaság, valamint a 3. világban például a textilipar szennyező anyagait képes kiszűrni az édesvizekből az a berendezés, amelynek a prototípusát az SZTE Alkalmazott és Környezeti Kémiai Tanszéken a dr. Hernádi Klára professzor irányításával dolgozó csapat, az indiai Amity Egyetemmel közösen, fejlesztette ki.

2019. augusztus 07.

kiemelt_Berenyi_Antal

Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet adjunktusa és kutatócsoportja azonosította azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. Azt is felderítették, hogy a különböző epilepszia-típusok hogyan alakulnak ki az agyban. A kutatócsoport munkájáról dokumentumfilmben mesél az SZTE agykutatója.

• január 25.
    Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat és az SZTE TTIK Fizikai Intézete szervezésében
    Előadások (Budó-előadóterem)
    9:30–10:00 Prof. Dr. Szabó Gábor: Az első lézertől az ELI-ig
    10:30–10:45 Dr. Geretovszky Zsolt: Lézerek a 3D nyomtatás és szkennelés szolgálatában
    11:15–11:30 Dr. Erdélyi Miklós Optikai pointillizmus – nagy feloldású optikai mikroszkópia
    12:00–12:15 Prof. Dr. Bozóki Zoltán: Megszólalnak a molekulák és mesélnek
    12:45–13:00 Dr. Keresztes Zoltán: Gravitációs hullámok mérése lézer interferométerrel
    Laborbemutatók, kísérletek (9:00–13:00)
    Próbáld ki, milyen lennél őrült tudósnak!
    A mikrovilág új megvilágításban: fényszobrászat, fényvezetés, fénycsipesz
    Színes lézeres kísérletek, lézeres interferometria
    Nagy feloldású optikai mikroszkópia*, Moire fényképezés
    Érdekességek a technika és a hidrodinamika világából
    Kozmológiai és gravitációshullám kutatások az SZTE-n
    Mobil autó-emissziós mérőállomás az udvarban
    Így dolgoznak a szegedi csillagászok itthon és a nagyvilágban
    Nagyintenzitású lézerlaboratórium
    Bemutatják: az SZTE TTIK Fizikai Intézete, az SZTE JGYPK Technika Tanszéke, a Szegedi Biológiai Kutatóközpont és az ELI munkatársai
  • január 25.
  • január 29. 13:00 - 30. 16:30
  • február 1.
  • február 4.
    "Boldizsár Ildikó és a Metamorphoses Meseterápiás Egyesület csatlakozott a Művészek a klímatudatosságért csoporthoz, és vállalták, hogy összegyűjtik a világ népmesekincséből azokat a meséket, amelyek a teremtett világ iránti felelősségről, az ember ezzel kapcsolatos feladatairól szólnak, hogy segítsenek a szülőknek, pedagógusoknak és mindnyájunknak a tudatosításban. Olyan meséket adnak közre, amelyekben az ember még harmóniában élt a természettel, és tudta, hogy mit kell tennie, hogy ez így maradjon. Olyan meséket, amelyekben az ember tiszteli a fákat, növényeket, állatokat, és szót ért velük - összhangban léteznek vagy törekszenek rá egy-egy konfliktus után. Olyan meséket, amelyekben a teremtett világ szépsége megmutatkozik, és az ember ennek örülni tud, érzi a felelősségét. És olyan meséket is, amelyekben ezt nem érzi, aztán baj lesz belőle... De még van visszaút, megbocsátás, egy utolsó lehetőség."
    Jegyár: kedvezményes 2.000 Ft (SZTE-kártya, diákigazolvány, pedagógusigazolvány); teljes árú 2.800 Ft. Kedvezményes jegyek csak személyesen vásárolhatók, a vásárláskor be kell mutatni a kedvezményre jogosultságot igazoló dokumentumot! Jegyek november 11-től kaphatók az IH Rendezvényközpontban és online, a http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/category/entry-ticket weboldalon.
    Az SZTE Mentor(h)áló 2.0 projekt programja