MK_gepeszmernok

Gépészmérnök képzést hirdet Orosházán a Mérnöki Kar

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara, Orosháza városa és a Táncsics Mihály Gimnázium közösen indít szeptembertől gépészmérnök képzést a gimnáziumban. Az államilag támogatott szakra a pótfelvételi eljárásban augusztus 7-ig lehet jelentkezni.

Kihelyezett mérnökképzésnek ad helyet az orosházi Táncsics Mihály Gimnázium szeptembertől. A Szegedi Tudományegyetem rezidens iskolájában kéthetente hétvégente zajlik majd a levelező képzés. Az államilag támogatott szakra augusztus 7-ig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban.

A végzett gépészmérnökök a munkaerőpiac igényei szerint alkalmasak lesznek a gépek és gépészeti berendezések üzemeltetésére és fenntartására, a gépipari technológiák bevezetésére, alkalmazására, a munka szervezésére és irányítására, a műszaki fejlesztés, kutatás és tervezés átlagos bonyolultságú feladatainak ellátására. A hét féléves levelező tagozatú képzésen gépészeti üzemfenntartás és folyamattechnikai specializáció közül választhatnak a hallgatók.

A pótfelvételi eljárásban meghirdetett képzésre kizárólag elektronikus úton lehet jelentkezni a felvi.hu-n, legkésőbb 2019. augusztus 7-ig. A pótfelvételi során csak azok jelentkezhetnek, akiket egyetlen általuk megjelölt képzésre sem vettek fel a július 24-én zárult általános eljárásban, vagy idén egyáltalán nem is jelentkeztek felsőoktatásba.

További információ a Mérnöki Kar honlapján.

2020. január 27.

Kiemelt_Zolnay_Kriszta

Szeged és London között ingázik: a Richter igazgatósági tagja, multinacionális gyógyszercégeket képviselt a nemzetközi porondon, most a pénz és az egészségügy metszéspontján végez szakértői munkát a Tisza-parti város Kígyó Patikája tulajdonosaként is ismert dr. Zolnay Kriszta. Az SZTE Gyógyszerésztudományi Karán végzett szakemberrel életútjáról beszélgetve megtudtuk, időnként miért kérdezi önmagától: „Ez tényleg velem történt meg?”

2019. augusztus 07.

kiemelt_Berenyi_Antal

Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet adjunktusa és kutatócsoportja azonosította azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. Azt is felderítették, hogy a különböző epilepszia-típusok hogyan alakulnak ki az agyban. A kutatócsoport munkájáról dokumentumfilmben mesél az SZTE agykutatója.