A szegedi egyetemet választanák a továbbtanuló esztergomi gimnazisták

Az esztergomi Dobó Katalin Gimnázium diákjai a tavalyi SZTE Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyen nyerték a szegedi kirándulás és intézetlátogatás lehetőségét. A Szegedi Tudományegyetem Igazságügyi Orvostani Intézetétében részt vettek boncoláson, és a kábítószerekről szóló előadáson is.

Nem mindennapi élményben volt részük a Szegedi Tudományegyetemre látogató esztergomi gimnazistáknak: részt venni egy boncoláson olyan tapasztalat, ami kevés tizenévesnek adatik meg. A tudóspalánták az intézménylátogatást az SZTE 2017. évi Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyén nyerték. Az Esztergomban tanulók közül többen tervezik, hogy tanulmányaikat a Szegedi Tudományegyetem folytatják.


Az SZTE Igazságügyi Orvostani Intézetében Dr. Sija Éva vegyész fogadta a kíváncsi középiskolásokat. Bemutatta az intézetet és az ott végzett vizsgálatokat, majd beléphettek a boncterembe is. A látogatást egy izgalmas előadás zárta a kábítószerekről.

 

„Nagy hatással volt rám, azt hiszem óriási lehetőség megtekinteni egy boncolást. Ez a látogatás megerősítette bennem azt az elhatározást, hogy én is Szegedre szeretnék jönni egyetemre. Kisvárosban nőttem fel, azért választottam Szegedet, mert azt hallottam, hogy nagyon családias a hangulat az egyetemen, nagyon sok a fiatal és nekem nagyon fontos, hogy egy kellemes és biztos környezetben tudjam folytatni a tanulmányaimat” – mondta Borhi Lilla, 11. osztályos tanuló, aki pszichológusnak készül.

Dobai Nándor szerint ez a szegedi egyetemen tett látogatás olyan lehetőség, ami nem mindenkinek adatik meg. Mivel az esztergomi diák orvostanhallgató szeretne lenni, azt gondolja, hogy a bonctermi program jó próba volt arra, hogy felmérje: mennyire is fogja bírni a választott pályával járó kihívásokat. Fontos számára az is, hogy a kiválasztott egyetemi városban milyen a hallgatók élete.


„Ismerőseimet kérdeztem meg, akik már egyetemre járnak, hogy milyenek a tapasztalataik. Esztergomtól Szeged egy kicsit messzebb van, mint például Pest, de ismerőseim azt mondták, hogy itt sokkal jobb az atmoszféra, mint a fővárosban” – fogalmazott az esztergomi gimnázium 12. osztályos tanulója.


Az esztergomi diákok örömmel vették tudomásul, hogy nemcsak azok vehettek részt az SZTE intézménybeli látogatáson, akik jelen voltak az SZTE Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyen, hanem az osztálytársak is élvezhették és hasznosíthatták a nyereményút előnyeit.


A Szent-Györgyi Albert Tanulmányi Versenyt a Szegedi Tudományegyetem minden évben megrendezi a Nobel-díjas tudós emlékére és tiszteletére, akit 1928-ban neveztek ki a szegedi egyetem Orvosi Vegytani Intézetének élére, majd 1945-ig dolgozott itt. A 2017-ben háromnapos rendezvény nyertesei, helyezettjei és különdíjasai ösztöndíjakat, tanulmányutakat, tárgynyereményeket kaptak jutalmul.

SZTEinfo


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


gizem-gultekin

Gizem Gültekin – ÁJTK: nemzetközi kapcsolatok

Korábban Erasmusosként, jelenleg Stipendium ösztöndíjasként tanulok az SZTE-n. Az intézmény és a város is csodálatos. Számos kapcsolatépítési és kikapcsolódási, sportolási lehetőséget biztosítanak. Nagyszerű élmény és tapasztalat itt tanulni, szeretnék a jövőben is Szegeden maradni és folytatni tanulmányaimat.




Horvath_FiorellaHorváth Fiorella - MK, műszaki menedzser

Főként a közösségi élet vonzott a Szegedi Tudományegyetemre. Műszaki menedzser szakon tanulok, az fogott meg benne, hogy a dolgok műszaki és a gazdasági részébe is bele tudok látni. Ráadásul nagyon jó lehetőségek vannak az egyetemen például: egy logisztikai tárgy keretében például elutazunk Brüsszelbe, hogy feltérképezzük az ottani repülőteret. Az itt tanulók valóban egy kis csapatot alkotnak. Viszonylag kevesen járunk az MK-ra a többi karhoz képest, ezért ismert mindenki mindenkit, és mindig egymás segítségére tudunk lenni. Ráadásul a diákélet is fantasztikus, csak ajánlani tudom mindenkinek.

További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.