Nemzetközi megmérettetésben vesznek részt a Mérnöki Kar hallgatói

Az EIT Food égisze alatt 2020-ban megrendezett „Élelmiszeripari modernizáció a digitalizáció és az Ipar 4.0 eszközeivel Hackathon versenyen kiemelkedő eredményt elért hallgatóink ismét nemzetközi porondon adnak számot tudásukról.

A 3-5 fős egyetemi diákcsapatok számára az EIT Food Solutions: DIG-IT program keretében megrendezett verseny egyúttal mentorprogram is, melynek során mentorként, valamint ipari partnerként a Campden BRI Magyarország segíti a versenyben lévő csapatokat. A verseny keretében a csapatok innovatív projekt ötletükkel egy valós élelmiszeripari problémát kívánnak megoldani a digitalizáció nyújtotta lehetőségek felhasználásával. Külön öröm számunkra, hogy 2021-ben a Magyarországot képviselő mindkét csapat az SZTE Mérnöki Karának hallgatói közül kerül ki.

Smart Household csapatunk tagjai Valaczkai-Rózsa Veronika, Takács Ágota, Illyés Nikolett,Nagy László,Lisku Áron,Lennert József Richárd.

Future Leaders csapatunk tagjai: Ludányi Balázs, Újvári Gréta, Berta Luca és Csík Dominik.

A verseny döntőjére 2021. november 30-án kerül sor.