Műszaki területen is sokat ér az SZTE-s diploma!

Érdekelnek a gépek, a szerkezetek, a műszaki tudományok? Akkor az SZTE Mérnöki Karán te is megtalálhatod a neked tetsző szakot! Most pedig azt is megmutatjuk neked, hogy ezekkel a szakmákkal mire számíthatsz, ha megszerezted a diplomádat.

Az Oktatási Hivatal évről-évre megvizsgálja a friss diplomások munkaerőpiaci helyzetét, melyet a Diplomás Pályakövetési Rendszerben tesz közzé. A listából így kiderül, hogy az egyes szakterületeken mennyit keresnek a pályakezdők, mennyi idő alatt helyezkednek el, és milyen munkaköröket töltenek be. Most összegyűjtöttük Neked ezeket az adatokat a műszaki tudományterületre vonatkozóan is.


Az SZTE Mérnöki Karán hat képzés közül választhatsz, melyekkel igen hamar el tudsz helyezkedni. Az SZTE-n végzett friss diplomás mérnökök ugyanis két és fél hónap alatt találtak maguknak munkát, míg a Debreceni Egyetem pályakezdői közel három hónap után állhattak munkába. Azonban, ha az SZTE MK duális képzését választod, már a képzés alatt is lesz munkahelyed. A pályakezdő mérnökök ráadásul jó fizetésre is számíthatnak. Az SZTE-s mérnökök átlag bruttó jövedelme egy hónapban majdnem eléri a 250 ezer forintot is.


A pályakezdő SZTE-s mérnökök több mint 60 százaléka olyan munkahelyen helyezkedett el, ahol diplomás munkakört tölthet be. Ráadásul 70 százalékuknak külföldre sem kellett menniük, ugyanis itthon is találtak munkát. Az álláskeresők aránya rendkívül alacsony: a frissen végzett SZTE-s mérnökök csupán kicsivel több mint 1 százaléka keresett munkát a végzés után két évvel.

Az alapképzés után több lehetőség is kínálkozik. Az SZTE-sek 41 százaléka elhelyezkedett valahol, míg ez az arány az ország összes egyetemét megvizsgálva 45 százalék. A többi egyetemhez képest is kiemelkedően magas az SZTE-n azoknak az aránya, akik a tanulást választották: az alapképzést elvégzők több mint 32 százaléka döntött úgy, hogy egyből folytatja tanulmányait, míg Pécsen csupán 16 százalék, Debrecenben pedig 22 százalék ez az arány.


A különböző szakokról igazán különböző irányokba indulhatnak a végzett hallgatók. Mégis a legtöbben gépészmérnökként dolgoztak, de sokan helyezkedtek el minőségbiztosítási mérnökként is. Ezeken kívül vannak, akik valamilyen műszaki foglalkozást töltöttek be, de voltak, akik kereskedelmi ügyintézőként vagy általános irodai adminisztrátorként helyezkedtek el.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Tolnai_SaraTolnai Sára - JGYPK, gyógypedagógia

A gyerekek mindig is meghatározták az életem. Édesanyám óvónő, mindig csodálattal figyeltem az ő munkáját, viszont nem akartam ugyanazt az utat bejárni. Úgy gondoltam, hogy olyan pályát szeretnék választani, amiben több kihívás van, ezért választottam a gyógypedagógiát. Tanultam Budapesten is, de nem lehet összehasonlítani a kettőt. Szerintem Szeged jóval diákközpontúbb. Véleményem szerint a Szegedi Tudományegyetem megkönnyíti diákjai életét a sokféle ösztöndíj-lehetőséggel, az ingyenes tömegközlekedéssel, és ráadásul a sikeres nyelvvizsgának az árát visszatéríti. Azt hiszem, az egyetemen eltöltött esztendők lesznek életem legszebb évei.




amin-alawar2Amin Alawar - TTIK: biológia Phd

Libanonból érkeztem Szegedre a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogrammal. Szeretek SZTE-s hallgató lenni, mert elképesztő itt a diákélet. Rengeteg a külföldi hallgató, szinte a világ minden tájáról tanulnak itt fiatalok. A laborban végzett tudományos munka mellett jut idő a kikapcsolódásra is. A város is lenyűgöző, kedvencem a Széchenyi tér.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.